Derby dla MKS PM

STM
KOSZYKÓWKA. W trzeciej kolejce spotkań klasy juniorek rozegrany został derbowy pojedynek pomiędzy zespołami Rabek Zelina Jurków (trener Piotr Kuczek) i MKS PM PROReM Tarnów (Paweł Michalik).

Pierwsza jego kwarta zgodnie z oczekiwaniami toczyła się przy przewadze, mających na koncie komplet zwycięstw, koszykarek z Tarnowa. Podopieczne trenera Michalika wypracowały sobie w tym okresie siedmiopunktową przewagę i wydawało się, że w dalszych minutach będą systematycznie powiększały swą przewagę. Dość nieoczekiwanie, druga "ćwiartka" przebiegała jednak pod dyktando gospodyń i na przerwę oba zespoły zeszły przy korzystnym dla drużyny z Jurkowa wyniku 44-43. W trzeciej kwarcie, przyjezdne znacznie poprawiły grę obronną i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Zespół prowadzony przez trenera Kuczka w ciągu dziesięciu minut zdobyły tylko 6 punktów i po trzydziestu minutach przegrywały 50-57. W ostatnich dziesięciu minutach tarnowianki powiększyły jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając ostatecznie 74-61 (26-19, 17-25, 14-6, 17-11).

Rabek Zelina: Natalia Jeleń 20, Karolina Nieć 20, Angelika Gawełda 14, Estera Warchoł 7, Dorota Jakóbczyk 0, Justyna Nieć 0, Sylwia Nowak 0, Emilia Olchawa 0, Joanna Orszulak 0, Katarzyna Szpila 0.

MKS PM PROReM: Debora Sajdak 16, Justyna Jaworska 15, Natalia Zaucha 12, Renata Wolanin 11, Agata Gałuszka 7, Dominik Tryba 6, Daria Malińska 5, Angelika Madura 2.

W innych meczach: Gracz Starachowice - Gorce Nowy Targ 85-81, UKS Żak Nowy Sącz - Wisła Kraków 37-62.

1. PROReM 8 16 618-351

2. Gracz 8 14 421-439

3. Wisła 8 13 541-432

4. Gorce 8 11 527-595

5. Zelina 8 10 454-517

6. Żak 8 8 307-534