Derby dla Pałacu

STM
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych w piłce ręcznej, w Tarnowie doszło do derbowego pojedynku między MKS Pałac Młodzieży Tarnów (trener Józef Bommersbach), a MOSiR-em Bochnia (Krzysztof Kutrzeba).

Piłka ręczna

Spotkanie rozpoczęło się od bramki zdobytej w 4 min przez Pawła Rusaka, ale już trzy minuty później, po dwóch trafieniach Wojciecha Smagacza, 3-1 prowadził Pałac. W 11 min MOSiR zmniejszył dystans do jednej bramki (3-2), jednak po kolejnych sześciu minutach na tablicy pojawił się wynik 6-2 dla gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły zdobywały już bramki na przemian i ta część meczu zakończyła się trzybramkową wygraną MKS PM. Druga odsłona rozpoczęła się zdecydowanie po myśli podopiecznych trenera Bommersbacha. Zdobyli oni bowiem pięć bramek z rzędu i w 32 min prowadzili już 14-6. Trzy minuty później było wprawdzie 14-8, do końca meczu utrzymywała się jednak oscylująca w granicach sześciu trafień przewaga miejscowych. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się wynikiem 21-15 (9-6) dla bardzo dobrze spisującej się w obronie "siódemki" MKS PM.
   MKS PM: Maciej Hołda, Radosław Jachym, Łukasz Kwiek - Michał Górka 5, Filip Kępiński 5, Wojciech Smagacz 4, Łukasz Sztorc 4, Dawid Szczepkowski 2, Michał Jurkiewicz 1, Jakub Gruszka 0, Rafał Ziętkowski 0. MOSiR: Konrad Jopek, Michał Guzik - Artur Wełna 9, Paweł Rusak 2, Dawid Dyga 1, Michał Kokoszka 1, Dawid Piwowar 1, Łukasz Tabor 1, Arkadiusz Gut 0, Szczepan Kościółek 0, Mateusz Pieniążek 0. (STM)