Derby dla pierwszej drużyny

STM
W sobotę w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej w Tarnowie doszło do "bratobójczego" pojedynku dwóch zespołów MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Meczem tym zawodniczki Pałacu zainaugurowały czwartą i zarazem ostatnią rundę spotkań w ramach klasy dziewcząt starszych w koszykówce.

Klasa dziewcząt starszych w koszykówce

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane, choć przebiegały pod znakiem słabej skuteczności z obu stron. Wystarczy zresztą powiedzieć, że w 7 min notowano wynik 3-2 dla drugiego zespołu Pałacu, a pierwsza dziesięciominutowa kwarta zakończyła się rezultatem 7-7. Jeszcze w 15 min notowano remisowy rezultat 11-11. Sześć minut później trenowane przez Mariusza Siedlika dziewczęta z pierwszej drużyny Pałacu prowadziły już jednak 19-11, a pierwsza połowa zakończyła się ich zwycięstwem 20-14. Po zmianie stron podopieczne trenera Siedlika stosunkowo szybko powiększyły swą przewagę, doprowadzając w 25 min do stanu 28-18. Gdy w 34 min prowadziły one 46-29, wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Tymczasem dowodzone przez Marka Niemczurę młode zawodniczki MKS PM II rzuciły się do odrabiania strat i w 37 min zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans do zaledwie 6 punktów (46-40). Na niespełna dwie minuty przed końcową syreną było nawet tylko 51-46, na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, czy też na doprowadzenie choćby do dogrywki dziewczętom z drugiego zespołu Pałacu zabrakło już jednak czasu. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się bowiem wynikiem 53-49 (20-14) dla MKS PM I.
MKS PM I: Agnieszka Kułaga 12, Monika Patro 9, Agnieszka Gacoń 8, Małgorzata Pajor 8, Sylwia Książek 7, Magdalena Pałucka 4, Joanna Romerowicz 3, Klaudyna Andrusiewicz 2, Renata Burda, Magdalena Kądziołka. MKS PM II: Klaudia Wcisło 14, Iwona Zych 12, Anna Rodo 10, Katarzyna Jakus 7, Justyna Iwaniec 5, Malwina Tarasowa 1, Aneta Guzik, Melita Mazur, Monika Sak, Agnieszka Szatko.