Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
W roku 1926 ostatni raz o mistrzostwo Polski przed II Wojną...

Derby Krakowa na jubileusz, czyli jak to wyglądało w historii zmagań Cracovii z Wisłą

1926 - DWA RAZY NA POŻEGNANIE Z KLASĄ A

W roku 1926 ostatni raz o mistrzostwo Polski przed II Wojną Światową rywalizowano nie w formule ligowej. W tym kolejnym jubileuszowym roku Cracovia z Wisłą grały tylko w ramach klasy A. Najpierw 21 marca Wisła podjęła Cracovię i przegrała 1:2, choć po golu Henryka Reymana w 29 min prowadziła 1:0. W drugiej połowie dwa gole strzelił jednak Józef Kubiński. W rewanżu, który rozegrano 20 czerwca, było bardzo emocjonująco. Na 1:0 dla Wisły trafił w 10 min Władysław Kowalski (na zdjęciu). W 30 min wyrównał Stanisław Wójcik, a trzy minuty później prowadzenie „Pasom” dał Leon Sperling. W drugiej połowie znów był remis, bo w 69 min gola strzelił Stanisław Czulak. Decydujący cios zadał natomiast w 79 min Józef Kubiński i Cracovia wygrała 3:2.

Regulamin Akcji pod nazwą „Dziecięce Wyścigi Rowerkowe” zwanego dalej „Konkursem”