Derby Małopolski dla ekipy Bochni

(PAN)
II liga piłkarzy ręcznych. Po blisko dwumiesięcznej przerwie drugą rundę rozpoczęli szczypiorniści krakowskiej Wandy.

Wanda Kraków – MOSiR Bochnia 25:29 (12:12)
Bramki: Nowak 10, Krystian Franczak 3, Dziedzic 3, Jewiarz 2, Urbanowicz 2, Witowski 2, Karol Franczak 2, Jędrzejek 1 – Król 10, Najuch 6, Kozioł 3, Zubik 3, Imiołek 2, Pach 2, Spieszny 2, Janas 1.

Piłkarze ręczni z Bochni, prowadzeni przez Ryszarda Tabora bardzo dobrze taktycznie rozegrali mecz. Po 5 minutach prowadzili 3:1. Potem do głosu doszli podopieczni Jerzego Garpiela, którzy w 11 min wyszli na prowadzenie 7:3. Krakowianie prowadzili do 26 minuty, gdy przyjezdni doprowadzili do remisu 9:9. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka i po 30 minutach derbów Małopolski był remis.

Po zmianie stron przez 10 minut toczyła się walka bramka za bramkę, ale z wolna przewagę zaczęli budować goście. Wyszli na prowadzenie 23:19 w 50 minucie, a po chwili wygrywali już 27:21 i stało się jasne, że wywalczą komplet punktów.

Zespół z Bochni prowadzi w tabeli drugiej ligi i jest na najlepszej drodze do awansu na zaplecze ekstraklasy. Graczom Wandy udało się zatrzymać najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek Mateusza Zubika, ale jednocześnie lider gospodarzy Karol Franczak zdobył mniej goli niż zwykle.