Derby na początek

W minioną sobotę rozpoczęły się rozgrywki w IV lidze siatkówki kobiet. Już w pierwszym meczu spotkały się drużyny z Nowego i Starego Sącza. Górą były starosądeczanki.

Siatkówka - IV liga kobiet

Siatkówka

- IV liga kobiet

Poprad Stary Sącz - STS Sandecja III Nowy Sącz

3-1 (25-21, 23-25,

25-14, 25-17)

Sędziowali: Krzysztof Pierzchała i Adam Ciołkosz. Widzów: 100.

Poprad: Sułkowska, P. Koszut, A. Koszut, Fiut, Korona, Leśniak; Tokarczyk - libero.

STS Sandecja: Grońska, Łukasik, Bochenek, Wyparska, Nawieśniak, Gieniec; Szkaradek, Tomczak.

Najbardziej emocjonujący był pierwszy set. Do stanu 20-20 żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć większej przewagi. Dużym wzmocnieniem drużyny gospodarzy jest libero - Karolina Tokarczyk, która wróciła z wypożyczenia do Sandecji. Z pewnością będzie to wyróżniająca się zawodniczka w IV lidze.

- Zespół Sandecji nie tyle zaskoczył, co bardzo dobrze zagrał blokiem w pierwszym secie - stwierdził trener Janusz Pasiut. - Druga cześć meczu też przyniosła sporo emocji, choć drużyna Popradu już zagrała skuteczniej. Kolejne sety to już niepodzielne panowanie na parkiecie i zdecydowana wygrana. Cieszę się, że pokonaliśmy naszego odwiecznego rywala. (JEC)