"Diabły" w półfinale

AS
Jako pierwsza drużyna New Jersey Devils awansowali do półfinału Pucharu Stanleya, a zarazem finału Konferencji Wschodniej. "Diabły" wygrały rywalizację play off 4-1, pokonując w piątym meczu Tampa Bay Lightning 2-1. Spotkanie zakończyło się po trzech dogrywkach.

Puchar Stanleya: dzięki bramce w 3. dogrywce

Rozstrzygającą bramkę zdobył w 12 min trzeciej dogrywki Marshall. W sumie mecz trwał 4 godziny i 12 minut. Pierwszego gola zdobyli w 12 min pierwszej tercji goście, po uderzeniu Aleksiejewa. Odpowiedź Devils była niemal natychmiastowa - dwie minuty później wyrównał Niedermayer. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż cztery godziny.
   Devils awansowali do finału konferencji po raz trzeci w ostatnich czterech latach. Ich kolejnymi rywalami będą hokeiści Ottawy lub Philadelphii. Bliżsi awansu są Senatorowie, którzy pewnie pokonali u siebie Philadelphia 5-2 i prowadzą w play off 3-2. Kolejny mecz dzisiaj w Filadelfii.
   W innym meczu "Kaczory" z Anaheim nie zdołały zapewnić sobie awansu do półfinału. "Kaczory" przegrały na wyjeździe z Dallas Stars 1-4 i w rywalizacji do czterech zwycięstw wygrywają obecnie 3-2. Kolejny mecz odbędzie się dzisiaj w Anaheim. Dwie bramki dla "Gwiazd" zdobył pierwszoroczniak Fin Kapanen, honorowego gola dla "Kaczorów" strzelił Kariya.
   Konferencja Wschodnia (półfinał): New Jersey - Tampa Bay 2-1 (po 3 dogr.), play off 4-1 dla New Jersey i awans. Philadelphia - Ottawa 1-0, Ottawa - Philadelphia 5-2, play off 3-2.
   Konferencja Zachodnia (półfinał): Minnesota - Vancouver 2-3 (po dogr.), Vancouver prowadzi w play off 3-1), Dallas - Anaheim 4-1, play off 2-3.