DK 87. Kolejny wypadek zablokował obwodnicę Starego Sącza

DK 87. Kolejny wypadek zablokował obwodnicę Starego Sącza

Stanisław Śmierciak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

DK 87. Kolejny wypadek zablokował obwodnicę Starego Sącza
1/23
przejdź do galerii

©Stanisław Śmierciak

Kierowcy dwóch samochodów osobowych marki audi poważnie ucierpieli, gdy pojazdy te zderzyły się na obwodnicy Starego Sącza (drogę krajową nr 87) w rejonie skrzyżowania nieopodal stacji paliw. W sobotnie południe wypadek ten całkowicie zablokował główny szlak prowadzący doliną Popradu.
Oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu sygnał o wypadku na obwodnicy Starego Sącza odebrał o godz. 11.38 w sobotę. Telefonujący informował, że dwa samochody osobowe zderzyły się nieopodal stacji paliw, w miejscu od lat najbardziej niebezpiecznym na całej tej drodze.

W zderzeniu, do którego doszło na skrzyżowaniu, rozbite zostały dwa samochody marki audi (A 6 oraz A 3), a mniejsze z aut wypadło z jezdni, uderzyło w słupy znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnego sterowania ruchem i dachowało. Większy samochód, z kompletnie roztrzaskanym przodem, zatarasował jezdnie.

Akcje ratowniczą podjęły jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza oraz ochotnicze straże pożarne z kilku miejscowości. Także załogi ambulansów Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Ustalaniem przyczyn i okoliczności wypadku zajęli się policjanci. ustalili, że kierowca jednego z aut skręcał, a nie upewnił się czy drogą główną nie jedzie inny pojazd.

Utrudnienia w ruchu na trasie prowadzącej z Nowego Sącza do przejścia granicznego na Słowację Piwiczna-Zdrój - Mniszek nad Popradem trwały kilka godzin.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czyżby

lemur (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Złotopióry,, miszcz" ortografii robiący co najmniej 8 błędów w zdaniu ,piszący po polskiemu, powrócił.., ? ?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo