Dla drużyny z Olkusza remis jest jak porażka

Daniel Weimer, Jacek Żukowski,
Olkuszanki zdobyły pierwszy punkt w rozgrywkach, a mogły nawet dwa. Z kolei sądeczanki z nowym trenerem nadal przegrywają.

SPR Olkusz25 (14)
Sambor Tczew25 (11)

Spotkały się zespoły, które jeszcze w rozgrywkach nie wywalczyły ani jednego punktu. Przez większą część spotkania wszystko układało się po myśli miejscowych i wydawało się, że to one będą się cieszyć ze zwycięstwa. Na 6 minut przed końcem spotkania prowadziły bowiem 24:20 i nagle stanęły. Na minutę przed końcem było 24:25! Rzutem na taśmę olkuszanki doprowadziły jednak do remisu za sprawą Kobzar.

Bramki: Wicik 7, Marszałek 7, Wcześniak 4, Przytuła 3, Kobzar 2, Basiak 2 - Strzałkowska 4, Olszowa 4, Pasternak 3, Belter 3, Skonieczna 3, Krajewska 3, Bilenia 2, Szulc 1, Nowicka 1, Tomczyk 1.

Energa AZS Koszalin28 (14)
Olimpia/Beskid N. Sącz26 (14)

Nie udał się debiut w roli trenera MKS Słowaka Dusana Danisa. Sądeczanki mogą mieć pretensje do siebie, że z Koszalina wracają bez punktów. Po wyrównanej I połowie, w II przejęły inicjatywę i po golu Katariny Dubajovej w 42 min objęły czterobramkowe prowadzenie 21:17.

Kiedy wydawało się, że nic nie jest im w stanie odebrać zwycięstwa, pozwoliły narzucić sobie agresywny styl gry rywalek, co przyniosło fatalne skutki. Miejscowe odrobiły straty, by w 59 min odskoczyć na dwa gole. Przyjezdne miały szansę na remis, ale nieskutecznie rzucały Dubajova i Karolina Płachta.

Bramki: Kalska 11, Muchocka 5, Załoga 3, Matuszczyk 3, Błaszczyk 2, Garović 2, Chmiel 1, Kobyłecka 1 - Dubajova 9, Gadzina 7, Szczecina 3, Kaliciecka 3, Masna 2, Płachta 1, Figiel 1.