Dla młodzieży i studentów

kis
Zakończono nabór wniosków o udzielenie stypendium w ramach działania 2.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego". Zaplanowano 573 stypendia dla uczniów i 26 stypendiów dla studentów. Do końca października do Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej wpłynęło 1014 podań od uczniów i 149 wniosków od studentów.

Stypendia z Europejskiego Funduszu Społecznego

   Na początku grudnia w siedzibie RCIE (Rynek 7) będzie można sprawdzić, kto otrzyma stypendium. Wówczas zostaną podpisane umowy ze studentami i rodzicami.
   Program stypendialny, finansowany m.in. przez Europejski Fundusz Społeczny - informuje kierownik RCIE Agata Krawiec-Słowikowska - trwać będzie 10 miesięcy danego roku szkolnego. Miesięcznie uczeń szkoły ponadgimnazjalnej jest uprawniony do otrzymania stypendium w wysokości 150 zł, a student do 250 zł. Pieniądze te mogą być przyznane jako refundacja poniesionych wydatków (udokumentowanych fakturami wystawionymi na uczniów, studentów) dotyczących: zakwaterowania w bursie, internacie, akademiku, posiłków w stołówce szkoły, internatu lub innego podmiotu, zakupu podręczników i słowników do nauki w szkołach ponadgimnazjalnych i szkołach wyższych, dojazdu środkami komunikacji zbiorowej do i ze szkoły, opłat za studia w szkole wyższej, prowadzonej w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym i eksternistycznym, czesnego za naukę w szkole ponadgimnazjalnej niepublicznej i innych wymaganych obligatoryjnie przez szkołę przedmiotów niezbędnych do realizacji procesu dydaktycznego.
   Program stypendialny przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kończących się maturą, których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Tarnowa, a także szkół niepublicznych, dla których organem dotującym jest Gmina Miasta Tarnowa. Do ubiegania się o stypendium uprawnieni byli uczniowie rozpoczynający naukę w klasach pierwszych w szkołach ponadgimnazjalnych, kończących się egzaminem dojrzałości, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, rozpoczynający naukę w klasach pierwszych dwuletnich, uzupełniających liceach ogólnokształcących lub trzyletnich technikach uzupełniających, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, posiadający stałe zameldowanie na wsi. Średni dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 504 zł.
   Komisja sprawdza w tej chwili dokumenty. Jeśli liczba osób spełniających powyższe kryteria będzie większa niż liczba stypendiów, wówczas pierwszeństwo w uzyskaniu stypendiów mają uczniowie o najniższych dochodach w rodzinie.
   Stypendia przyznawane będą studentom I roku szkół wyższych państwowych i niepaństwowych, mieszkający w Tarnowie. Oprócz zameldowania brany też będzie pod uwagę wspomniany dochód na członka rodziny.
   Osoby zabiegające o stypendium powinny w listopadzie zbierać faktury. Okażą się one niezbędne, gdy pieniądze zostaną przyznane.
(kis)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie