Dla nas dobrze

zaB
Kogo wolałby mieć za rywala w finale? - Wieloletni układ sił w naszej lidze sugerowałby, żeby byli to tyszanie, ale w chwili obecnej chciałbym trafić na oświęcimian. Tylko nie wiem, czy w obecnej formie będą w stanie przejść GKS Tychy - martwił się po drugiej tercji meczu w Tychach nowotarski szkoleniowiec.

Andrzej Słowakiewicz, trener Podhala:

Na niedzielnym meczu w Tychach nie mogło zabraknąć trenera Wojasa Podhale Andrzeja Słowakiewicza. Jego zespół czeka na finałowego rywala, bo "szarotki" w drugim półfinale w trzech meczach uporały się ze Stoczniowcem. Zwycięstwo Tychów 4-1 nie było dla trenera podhalan zaskoczeniem.
   Trener podhalan nie jest sportowym samobójcą. Nie przeraża go mocna siła ognia oświęcimskiego zespołu. - To tylko teoria. Na dzisiaj większą siłę rażenia mają Tychy - uważa nowotarski szkoleniowiec. - Napastnicy GKS potrafią wygrać z oświęcimianami pojedynki "jeden na jeden", a to sprawia, że często dochodzą do sytuacji dwóch na jednego obrońcę. Oświęcimianie atakują trochę archaicznie, całą "piątką" - dorzucił trener Słowakiewicz.
   Na początku trzeciej tercji trener Słowakiewicz stwierdził, że finałowego rywala dla "szarotek" pozna dopiero we wtorek. - Na początku III tercji Unia miała ciekawą akcję. Gdyby udało jej się ją wykorzystać, to może byłaby w stanie odwrócić losy spotkania. Z perspektywy naszego interesu rywalizacja w drugiej parze półfinałowej przebiega po myśli__Podhala - cieszy się trener Słowakiewicz. - Rywale powoli się "wykrwawiają". Nie mają czasu na odpoczynek. Naszym przeciwnikiem będzie ten zespół, który zachowa więcej świeżości - kończy Andrzej Słowakiewicz.