Dla Nicolasa Bescha to już koniec mistrzostw

AS
HOKEJ. W mistrzostwach świata elity, rozgrywanych w Helsinkach i w Sztokholmie, zakończyła się pierwsza runda. Poznaliśmy osiem zespołów, które zagrają w ćwierćfinałach, pary tworzą: Szwecja - Kanada, Szwajcaria - Czechy, Finlandia - Słowacja, Rosja - USA.

Rzutem na taśmę w ćwierćfinale znalazły się broniąca tytułu wicemistrzowskiego Słowacja i Czechy. Słowacy pokonali USA 4:1, do ich wygranej walnie przyczynił sie amerykański bramkarz Bishop, który w pierwszych 4 minutach popełnił dwa kardynalne błędy i rywal prowadził 2:0. Potem Słowacy, grając w przewadze, podwyższyli na 3:0 i nie dali już sobie wydrzeć wygranej.

Zwycięstwo Słowaków sprawiło, że mecz Niemcy - Francja toczył się już tylko o 5. miejsce. "Trójkolorowi" z Nicolasem Beschem przegrali po dogrywce 2:3. Obrońca Cracovii znowu był wyróżniającym się graczem w swoim zespole, przebywał na lodzie ponad 21 minut, asystował przy dwóch golach.

W grupie sztokholmskiej Czesi, aby awansować do ćwierćfinału, musieli pokonać Norwegię. I uczynili to w pięknym stylu, rozgromili rywala 7:0. Bez porażki zakończyli pierwszą fazę mistrzostw rewelacyjni Szwajcarzy (4:1 z Białorusią).

Blisko sprawienia sensacji byli zdegradowani Słoweńcy, długo prowadzili z Kanadą najpierw 2:0, potem 3:2. Przegrali dopiero po dogrywce, a decydującego gola zdobył Stamkos (to jego 6. bramka w mistrzostwach).

WYNIKI

Gr. E: Słowacja - USA 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), Niemcy - Francja 3:2 po dogrywce (1:1, 0:1, 1:0, 1:0), Finlandia - Łotwa 3:2 po dogrywce (1:1, 1:0, 0:1, 1:0).

8.   Austria   7   5   18-29

Gr. S: Kanada - Słowenia 4:3 po dogrywce (0:2, 2:1, 1:0, 1:0), Szwajcaria - Białoruś 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), Czechy - Norwegia 7:0 (3:0, 2:0, 2:0), Szwecja - Dania mecz zakończył się po zamknięciu numeru

1.   Szwajcaria   7   20   29-10

2.   Kanada   7   18   25-10

3.   Szwecja   6   12   13-9

4.   Czechy   7   11   19-12

5.   Norwegia   7   9   12-26

6.   Dania   6   6   11-16

7.   Białoruś   7   3   10-21

8.   Słowenia   7   2   12-27