Dla pieszych i rowerów

Redakcja
Udostępnij:
Dziś rozpoczyna się budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z przyłączami) na ul. Stawowej. Ulica została wyłączona z ruchu, wyjątek dla dojeżdżających do posesji. Prace potrwają do 7 października. Także od dziś czynny jest nowy tunel, przebity w nasypie kolejowym, łączący pięć ulic: Wrocławską i Czyżewskiego (po jednej stronie) z ul. Wybickiego, Radzikowskiego i Stachiewicza z drugiej. Jednocześnie przywrócony został w pełni ruch na czterech z tych ulic, z wyjątkiem odcinka Wrocławskiej, gdyż z tunelu na Wrocławską i z Wrocławskiej do tunelu mogą na razie wjeżdżać wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej; po stronie jednostki wojskowej samochody mogą natomiast korzystać tylko z ul. Czyżewskiego. Taki układ ma obowiązywać do końca tego miesiąca, gdy już wszystkie kierunki zostaną otwarte. Jednocześnie od dziś zamknięty został dla samochodów stary tunel, który zostanie poddany remontowi i przeznaczony wyłącznie dla pieszych i rowerzystów (będzie tam wyznaczona ścieżka rowerowa). Mimo remontu - ruch pieszy przez cały czas zostanie utrzymany (prace będą prowadzone połówkami przejazdu). Przy ul. Wrocławskiej, na wysokości starego tunelu (w tym po stronie ogrodzenia jednostki wojskowej) powstają nowe zatoki dla autobusów MPK - poinformowano nas w Wydziale Koordynacji i Inwentaryzacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Stara Tyniecka - Okólna: budowa kanalizacji; ograniczenia w ruchu do 6 sierpnia.
   Ul. Kijowska i Chocimska: budowa gazociągu. Do 14 sierpnia ograniczenia w ruchu na ul. Kijowskiej, a czasowe przerwy na ul. Chocimskiej
   Ul. Wańkowicza: budowa kanalizacji opadowej i remont nawierzchni; utrudnienia do 31 października.
   Most Powstańców Śląskich: remont torowiska i nawierzchni. Utrzymany ruch samochodowy, ale tylko z ul. Starowiślnej w kierunku Podgórza, jednym pasem o szerokości 3 metrów (przez most nie jeżdżą tramwaje). Objazdy: ul. Zabłocie i mostem Kotlarskim oraz ul. Nadwiślańską, Brodzińskiego, Przy Moście, mostem Piłsudskiego i Podgórską. Dla ułatwienia wyjazdów z ul. Przy Moście do Legionów, na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna. Prace mają tam trwać do 31 sierpnia.
   Ul. Klimeckiego - Dekerta: modernizacja układu drogowego, przebudowa ul. Klimeckiego. Prace do 30 listopada.
   Ul. Wrobela: budowa kanalizacji sanitarnej - od Christo Botewa do Rącznej; utrudnienia w ruchu do 30 sierpnia.
   Ul. Zwierzyniecka - ul. Straszewskiego: w rejonie skrzyżowania utrudnienia w ruchu z powodu budowy hotelu - do 30 czerwca 2003 roku.
   Ul. Półłanki: zamknięta ulica w rejonie skrzyżowania z ul. Rączną, z uwagi na wykonywanie dojazdów do mostu Wandy (i prace związane z odwodnieniem). Ruch pieszy i kołowy odbywa się równoległą tzw. drogą technologiczną. Prace potrwają do 30 sierpnia.
   Ul. Podbipięty - Klasztorna: budowa dojazdów do mostu Wandy - do 31 sierpnia; jeden pas ruchu (ruch dwukierunkowy) na ul. Podbipięty, w rejonie skrzyżowania.
   Ul. Sucharskiego: zamknięta (od potoku Serafa do ul. Jędrzejczyka) - z powodu budowy kanalizacji sanitarnej; prace zaplanowane są do 15 listopada. Na ulicę wjazd tylko dla autobusów MPK oraz pojazdów mieszkańców. Objazdy: ul. ks. Popiełuszki, Weigla i Jędrzejczyka.
   Ul. Dobrego Pasterza - modernizacja układu drogowego do 15 października. Ruch jednokierunkowy od al. 29 Listopada do ul. Strzelców (objazdy w przeciwnym kierunku - ul. Lublańską lub Strzelców i Powstańców).
   Rynek Główny: przebudowa jezdni od ul. Szewskiej do św. Jana. Zamknięty wjazd na Rynek z ul. Sławkowskiej i Szczepańskiej. Prace potrwają do 16 sierpnia.
   Ul. Myślenicka: budowa kanalizacji opadowej; zamknięty odcinek od ul. Leczniczej do rowu Wróblowickiego. Objazdy: ul. Sawiczewskich, Landaua, Niewodniczańskiego; na skrzyżowaniu ul. Niewodniczańskiego, Krzyżańskiego i Myślenickiej zmiana pierwszeństwa. Prace do 22 sierpnia.
   Ul. Mazowiecka, Świętokrzyska, Sienkiewicza: remont skrzyżowania. Jeden kierunek ruchu na ul. Mazowieckiej, Świętokrzyskiej - od al. Słowackiego do Wrocławskiej. Objazdy: do al. Słowackiego - Wrocławską i Śląską; do al. Kijowskiej - Wrocławską oraz Wrocławską, Śląską, al. Słowackiego, Łobzowską, Kazimierza Wielkiego; do ul. Mazowieckiej - Kazimierza Wielkiego, al. Słowackiego. Prace do 31 października.
   Ul. Rybitwy: wykonywanie kanalizacji sanitarnej (i przyłączy) - do 31 października ograniczenia w ruchu.
   Ul. Nowohucka: remont mostu nad Wisłą; utrudnienia w ruchu do 30 września.
   Ul. Szparagowa - zamknięta do 31 sierpnia z powodu budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami; trzeba korzystać z objazdów: ul. Christo Botewa, Półłanki i Rączną.
   (J.ŚW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie