Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Świętowali z medalistkami,...

Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Świętowali z medalistkami, gospodyniami oraz muzykami

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Świętowali z medalistkami, gospodyniami oraz muzykami
1/9
przejdź do galerii

©Ewa Tyrpa

Podczas XIII Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca można było podziwiać utalentowane dzieci z przedszkoli i młodzież ze szkół oraz Centrum Kultury i Promocji. Wystąpiły też rodzime orkiestry dęte: Kosynierzy, Skrzeszowianka, Ton oraz m.in. Zespół Unique Cheerleaders, prezentujący się w tańcu i gimnastyce.
– W minionym sezonie grupy cheerleaderek wywalczyły dziewięć razy złote medale, osiem srebrnych i siedem brązowych. Największym sukcesem jest brązowy medal zdobyty przez na mistrzostwach Polski – wylicza Agnieszka Brodowska, dyrektorka CKiP.

Na skrzypcach grał Wojciech Świtała, muzyk, instruktor skrzypiec, maratończyk, inżynier automatyki i robotyki, student Akademii Górniczo–Hutniczej. Znany jest z wykonywania utworów muzycznych w nietypowym duecie – z samodzielnie zaprogramowanym przez niego robotem grającym na keyboardzie.

Był też ludowy motyw, jak przyśpiewki i regionalne tańce w wykonaniu „Cygana”, zespołu folklorystycznego, prowadzonego przez Kazimierza Cygana.

Sporo emocji budził konkurs potraw. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały tradycyjne dania. Jak podkreślały panie, potrawy były przygotowywane głównie z surowców z własnych zbiorów.

Jak każdego roku, wójt Marek Jamborski uroczyście wręczył „Kopyści” (drewniane duże łyżki). Otrzymało je osiem osób, które w różnej formie wspierają i promują gminę.

Gwiazdami VIII Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca były zespoły: „Vegas”, „Ostatni w Raju” oraz „Sarsa”.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo