Dni Miechowa 2019. Niedzielne imprezy storpedowane przez burzę z gradem

Aleksander GąciarzZaktualizowano 
Potężna burza, połączona z opadami sporego gradu, spowodowała, że wszystkie zaplanowane na niedzielne popołudnie imprezy w ramach Dni Miechowa, w tym koncert Lady Pank, musiały zostać odwołane.

Z relacji świadków wynika, że burza nie trwała długo, ale była bardzo intensywna. Ulewie towarzyszył spory grad oraz porywisty wiatr. - To był armagedon. Wiatr przewracał nawet metalowe bariery ochronne - mówi dyrektor Centrum Kultury i Sportu Sylwia Suchecka.

Jeszcze dłuższą chwile po ustaniu opadów przy wjeździe na stadion Pogoni utrzymywało się sporych rozmiarów rozlewisko. Sieć kanalizacyjna nie była w stanie odprowadzić ogromnej ilości wody. Na miejscu ruchem starali się kierować strażacy. Woda zniknęła dopiero przed godz. 17.

W wyniku ulewy zalany i uszkodzony został sprzęt nagłaśniający oraz elementy sceny. W tej sytuacji Dni Miechowa nie można było kontynuować. Po godzinie 16 zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich zaplanowanych jeszcze na ten dzień koncertów i imprez towarzyszących.

Według zapewnień osób współpracujących z grupą Lady Pank - miał być największą gwiazdą Dni Miechowa - zespół przyjedzie do miasta w innym terminie. Wstępnie była mowa o 24 sierpnia.

WIDEO: Uwaga na kleszcze w miastach. "Nie mamy już srogich zim"

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Suchecka, weź do ręki Słownik języka polskiego i dowiedz się co to jest "armagedon", gdzie Ty się kobitko uczyłaś, do jakiej szkoły chodziłaś i czy wypada aby Pani Kierownik była aż tak niedouczona?

G
Gość
2019-06-17T21:28:54 02:00, Gość:

hahaha jakiego jezyka używa ta niby dyrektor... jaką Ona ma szkołę?

... kwiaciarską.. ponoc

G
Gość

hahaha jakiego jezyka używa ta niby dyrektor... jaką Ona ma szkołę?

A
Afro

Warunki może i nie sprzyjały występowi ale dalszej zabawie jak najbardziej. Od godz. 18 można było spokojnie się bawić. Nie rozumiem dlaczego wszystkie stoiska zostały zamknięte mam na myśli budki z piwem, jedzeniem a także zabrano parasole i ławki. Wręcz przepędzano z nich ludzi. Wszystko powinno zostać na miejscu, muza z samograja i jest gitara.

G
Gangsta z kolonijek

Za mało się modlita na pis głosujeta to mata.

G
Gość
2019-06-16T17:50:12 02:00, Gość:

Sprzęt muzyczny zalalo? Czy aby dobrze była przygotowana scena? Koncert miał być wieczorem to bez sensu było jego odwoływanie o 16tej. Teraz jest ogodnie

2019-06-16T20:28:10 02:00, monter:

Czy dobrze, wybrano najtańszą ofertę za chyba 11 tyś, to chyba dobrze była zmontowanap upały wytrzymała w każdym razie

2019-06-16T20:32:55 02:00, ciekawa:

A propo, czy coś wiadomo kto się tym razem "zalał"?

Podobno od samego rana Pani Dyrektor miała plan zalania ....i teraz nie wiadomo, się czy Dni Miechowa. Coś się udało

G
Gość
2019-06-16T22:18:57 02:00, Mieszkaniec:

Zdjęcia zalanej ulicy nie pokazują nic nowego. Po każdej burzy to miejsce jest zalewane od ponad 30 lat. Nic nikt dotąd z tym nie zrobił. Może teraz ?

To prawda. Teraz przy Dniach Miechowa było to może bardziej spektakularne, więcej gapiów, samochodów itp. Ale ta sytuacja powtarza się regularnie przy większych ulewach. Jest to kwestia do poruszenia na posiedzeniu rady gminy, a przede wszystkim wymaga konkretnego rozwiązania.

M
Mieszkaniec

Zdjęcia zalanej ulicy nie pokazują nic nowego. Po każdej burzy to miejsce jest zalewane od ponad 30 lat. Nic nikt dotąd z tym nie zrobił. Może teraz ?

S
Super

Super

R
Rolnik
2019-06-16T17:50:12 02:00, Gość:

Sprzęt muzyczny zalalo? Czy aby dobrze była przygotowana scena? Koncert miał być wieczorem to bez sensu było jego odwoływanie o 16tej. Teraz jest ogodnie

2019-06-16T20:28:10 02:00, monter:

Czy dobrze, wybrano najtańszą ofertę za chyba 11 tyś, to chyba dobrze była zmontowanap upały wytrzymała w każdym razie

2019-06-16T20:32:55 02:00, ciekawa:

A propo, czy coś wiadomo kto się tym razem "zalał"?

Kolumny głośnikowe pod chmurką a na necie mapa burzowa dostępna. Doskonale wiedziałem godz. wcześniej ,że będzie pompa.

L
Lump z dolnego

Spokojnie znowu bedzie picie mabplantach i w parku!

c
ciekawa
2019-06-16T17:50:12 02:00, Gość:

Sprzęt muzyczny zalalo? Czy aby dobrze była przygotowana scena? Koncert miał być wieczorem to bez sensu było jego odwoływanie o 16tej. Teraz jest ogodnie

2019-06-16T20:28:10 02:00, monter:

Czy dobrze, wybrano najtańszą ofertę za chyba 11 tyś, to chyba dobrze była zmontowanap upały wytrzymała w każdym razie

A propo, czy coś wiadomo kto się tym razem "zalał"?

l
liczykrupa
2019-06-16T20:13:44 02:00, qwerty:

I dobrze, całe Dni Miechowa to były warte "Mniej niż zero" hahahaaaa

Co ty piszesz sprawdź koszty "dni miechowa" i wtedy zobaczysz ile to wartało tzn ile xapłacono

m
monter