Dni na sportowo

PAZ
Podczas Dni Olkusza, nad którymi patronat medialny sprawowała redakcja "Dziennika Polskiego" odbyło się również wiele imprez sportowych, w których wzięło udział wielu mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Zorganizował je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jedną z najciekawszych imprez był turniej piłki nożnej. Startowało w nim 5 drużyn: Związku Nauczycielstwa Polskiego, Policji, IKS Olkusz, Intermag-Ankorp Osiek oraz ZGH "Bolesław" Bukowno. Mecze były rozgrywane w 2 grupach. Stały na wysokim poziomie i wywołały wiele emocji. Najlepsze drużyny weszły do finału, jaki odbył się w niedzielę. Wystartowało w nim poza nauczycielami, IKS Olkusz oraz ZGH "Bolesław" także zespół Emalii S. A., a także oldbojów krakowskiej Wisły i drużyny FC "Wapo Nord" z Berlina. W finałowym meczu gospodarze IKS Olkusz ulegli oldbojom krakowskiej Wisły 0 - 3. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci ZGH "Bolesław", a 4 pozycję Niemcy z "Wapo Nord" Berlin.
   Podczas dni odbyły się także zawody łucznicze, w których wystartowało 27 osób. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jakub Lewiński. Za nim uplasował się Krzysztof Gałka oraz Marcin Stach. W kategorii gimnazjów najlepsze miejsca zajęli: Maciej Mitka, Mateusz Talak i Tomasz Stach. Natomiast wśród osób niepełnosprawnych wygrał Jerzy Kwiatkowski przed Zbigniewem Kulawikiem oraz Wiesławem Łaskawcem.
   W turnieju triobasketu wystartowało 15 drużyn. Ze względu na warunki atmosferyczne został on przeniesiony z "Czarnej Góry" do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Nosów, a kolejne: Janki, Teleportacja oraz Miasteczko.
   Rozegrano też turniej szachowy, w którym pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Polski Dorota i Paweł Czarnotowie, a kolejne Wojciech Spyra, Katarzyna Poznańska oraz Piotr Lach. W symultanie szachowej, podczas której wszyscy mogli zagrać z Dorotą i Pawłem Czarnotami. Każde z reprezentantów kraju rozegrało 15 partii. Dorota Czarnota wygrała 13 z nich, jedną zremisowała, a jedną przegrała. Natomiast Paweł Czarnota wygrał 13 z nich, a 2 przegrał.
   W trakcie Dni Olkusza odbył się także turniej piłki plażowej, pokaz modeli kosmicznych, przygotowanych przez zawodników LKS Kłos Olkusz pod kierunkiem Waldemara Maja, a także festyn rodzinny, podczas którego w różnych konkurencjach wystartowało około 150 osób. Ponadto odbyły się także zawody dla osób niepełnosprawnych.