Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do 7 razy sztuka

Redakcja
Na sprzedaż wystawionych będzie 14 przedmiotów o łącznej wartości około pół miliona złotych. Wśród nich znalazły się m.in.: aparaty rentgenowskie, pralki, kardiomonitory, mikroskop, aparat do znieczulenia ogólnego, aparatura laboratoryjna. Najcenniejszą rzeczą jest tomograf komputerowy, który wyceniono na 280 tys. złotych. Żeby jednak działał, trzeba do niego dokupić lampę za ok. 200 tysięcy.

Licytacja w Szpitalu Kolejowym

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie kolejny, 7. już przetarg sprzętu, który pozostał po likwidowanym Szpitalu Kolejowym. Niestety, sprawy sądowe przeciągają sprzedaż głównego budynku.

- Podczas poprzednich przetargów praktycznie nic nie udało się sprzedać, więc tym razem zwróciłem się doZarządu Województwa oobniżenie cen o_połowę -mówi Kazimierz Wapiennik, likwidator placówki. - Jeżeli iten przetarg będzie bezowocny, poproszę omożliwość przekazania tego sprzętu nieodpłatnie tym, którzy go będą potrzebowali._
Przetarg zaplanowano na 25 stycznia. Dokładne informacje dostępne będą w ciągu najbliższych dni w prasie oraz na stronie: www.olszanska.hg.pl.
Największy problem sprawia główny budynek szpitala przy ul. Lea. - _Wzwiązku zpostępowaniami sądowymi narazie nie ma możliwości wystawienia go naprzetarg -wyjaśnia Kazimierz Wapiennik. Udało się natomiast przyspieszyć porządkowanie spraw własnościowych nieruchomości w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Suchej Beskidzkiej. Przygotowywane są operaty szacunkowe i niedługo te nieruchomości prawdopodobnie zostaną wystawione na sprzedaż. Nadal funkcjonuje natomiast przychodnia przy ul. Olszańskiej. Większość poradni ma już kontrakt na ten rok z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Nie mamy umowy jedynie dla poradni diabetologicznej ipsychiatrycznej, ale poprosiłem dyrekcję funduszu ododatkowe rozmowy wtej sprawie -___wyjaśnia likwidator. (SIE)
Decyzję o likwidacji Szpitala Kolejowego z powodu narastającego zadłużenia podjęto w roku 2005. Placówka przestała przyjmować pacjentów podczas wakacji, a likwidacja formalnie rozpoczęła się 1 września 2005 roku. Jedyne, co udało się uratować z kolejowej służby zdrowia w Krakowie, to przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoria specjalistyczne na ul. Olszańskiej, które do tej pory dobrze funkcjonują. Z prawie 300 osób pracujących w szpitalu zwolniono około 200. Pozostałe pracują w przychodni oraz są zatrudnione przy likwidacji szpitala. Likwidacja miała zakończyć się w czerwcu ub. roku, ale przedłużono ją do końca tego roku. Szpital ma do spłacenia jeszcze około 2,5 mln złotych długu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski