Do centrum i stacji

Redakcja
Udostępnij:
Do końca lipca mają się skończyć prace w rejonie węzła - ul. Nowohucka - Ciepłownicza, gdzie ruch prowadzony jest po zmodernizowanej już części jezdni (dwukierunkowy - na pasie w stronę ronda Dywizjonu 308); realizowana tam jest również droga dojazdowa do centrum handlowego. Także w tym terminie mają się skończyć utrudnienia w ruchu na ul. Ujastek Mogilski, gdzie trwa budowa pasów włączenia do stacji paliw - poinformowano nas w Wydziale Koordynacji i Inwentaryzacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Kocmyrzowska: budowa pasa włączenia do salonu samochodowego; utrudnienia do 15 sierpnia.
   Ul. Rybitwy: wykonywanie kanalizacji sanitarnej (i przyłączy) - do 31 października ograniczenia w ruchu.
   Ul. Myślenicka: budowa kanalizacji opadowej; zamknięty odcinek od ul. Leczniczej do rowu Wróblowickiego. Objazdy: ul. Sawiczewskich, Landaua, Niewodniczańskiego; na skrzyżowaniu ul. Niewodniczańskiego, Krzyżańskiego i Myślenickiej zmiana pierwszeństwa. Prace do 31 lipca.
   Ul. Mazowiecka, Świętokrzyska, Sienkiewicza: remont skrzyżowania. Jeden kierunek ruchu na ul. Mazowieckiej, Świętokrzyskiej - od al. Słowackiego do Wrocławskiej. Objazdy: do al. Słowackiego - Wrocławską i Śląską; do al. Kijowskiej - Wrocławską oraz Wrocławską, Śląską, al. Słowackiego, Łobzowską, Kazimierza Wielkiego; do ul. Mazowieckiej - Kazimierza Wielkiego, al. Słowackiego. Prace do 31 października.
   Ul. Nowohucka: remont mostu nad Wisłą; utrudnienia w ruchu do 31 sierpnia.
   Ul. Wielicka, Kosocicka i Mała Góra: w kierunku Rzeszowa i centrum trzeba jechać po nowych drogach technologicznych. Z ulicy Kosocickiej na Wielicką możliwy jest skręt tylko w prawo (na Rzeszów), podobnie jak z ul. Mała Góra (do centrum). Do ul. Mała Góra objazdy prowadzą - od ul. Wielickiej - ul. Teligi i Ćwiklińskiej. Prace, związane z budową estakady, planowane są tam do końca roku.
   Ul. Wielicka: przebudowa w rejonie skrzyżowania z ul. Kosocicką do 31 sierpnia. Wyłączona północna część jezdni, ruch jezdnią południową - w dwóch kierunkach. Zlikwidowana przełączka między jezdniami ul. Wielickiej dla relacji z Wieliczki i ul. Mała Góra do ul. Kosocickiej (zamiast tego nawrotka na wysokości domu pogodnej jesieni).
   Most Powstańców Śląskich: remont torowiska i nawierzchni. Utrzymany ruch samochodowy, ale tylko z ul. Starowiślnej w kierunku Podgórza, jednym pasem o szerokości 3 metrów (przez most nie jeżdżą tramwaje). Objazdy: ul. Zabłocie i mostem Kotlarskim oraz ul. Nadwiślańską, Brodzińskiego, Przy Moście, mostem Piłsudskiego i Podgórską. Dla ułatwienia wyjazdów z ul. Przy Moście do Legionów, na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna. Prace mają tam trwać do 31 sierpnia.
   Ul. Wrocławska, Czyżewskiego, Radzikowskiego,**Stachiewicza i Wybickiego: budowa tunelu w nasypie kolejowym. Zamknięta dla ruchu jest ul. Czyżewskiego. Z tunelu wyjazd tylko na ul. Wybickiego (i z ul. Wybickiego wjazd w tunel), gdyż do 31 sierpnia zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Stachiewicza z ul. Radzikowskiego (z tych ulic nie można wjechać do tunelu ani z tunelu wjechać na nie) i trzeba korzystać z objazdów. Budowa tunelu do 30 listopada.
   
Ul. Sucharskiego: zamknięta (od potoku Serafa do ul. Jędrzejczyka) - z powodu budowy kanalizacji sanitarnej; prace zaplanowane są do 15 listopada. Na ulicę wjazd tylko dla autobusów MPK oraz pojazdów mieszkańców. Objazdy: ul. ks. Popiełuszki, Weigla i Jędrzejczyka.
   
Ul. Dobrego Pasterza - modernizacja układu drogowego do 15 października. Ruch jednokierunkowy od al. 29 Listopada do ul. Strzelców (objazdy w przeciwnym kierunku - ul. Lublańską lub Strzelców i Powstańców).
   
Ul. Piłsudskiego: przebudowa ulicy wraz z torowiskiem tramwajowym; zamknięty przejazd przez Aleje z ul. Piłsudskiego w al. Focha; na al. Krasińskiego ruch w tym rejonie ma być prowadzony dwoma pasami, a jednym pasem (jednokierunkowo) od al. Krasińskiego, ul. Piłsudskiego do Czapskich (mogą być jeszcze okresowo dodatkowe ograniczenia; obejmują one też ul. Retoryka - między ul. Smoleńsk a Piłsudskiego). Zamknięty został wyjazd z ul. Garncarskiej na ul. Piłsudskiego, a objazd prowadzi ul. Krupniczą i Wenecja. Na ul. Jabłonowskich ruch dwukierunkowy od ul. Garncarskiej do Czapskich. Na ul. Straszewskiego, w rejonie budowy, ruch jednym pasem i dodatkowa sygnalizacja świetlna. Wprowadzono też strefę B na ul. Straszewskiego - od Franciszkańskiej. Na ul. Straszewskiego mijanka w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Wstrzymany ruch tramwajowy między filharmonią a ul. Karmelicką. Przebudowa ma się zakończyć 1 sierpnia.**(J.ŚW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie