Do czterech razy sztuka!

asZaktualizowano
Wojas Podhale - Dwory Unia 8-3

Hokejowa ekstraklasa

Wojas Podhale Nowy Targ - Dwory Unia Oświęcim 8-3 (3-0, 3-0, 2-3). Bramki: dla Podhala: Jarosław Różański 4 (1, 3, 11, 36), Milan Baranyk (22), Sebastian Biela (27), Krzysztof Zapała (48), Pavel Urban (53); dla Unii - Mariusz Puzio (44), Marek Stebnicki (51), Jerzy Garbryś (51). Kary: Wojas Podhale - 8; Unia - 14 minut. Widzów 3 000.
   Wojas Podhale: Zborowski - Sroka, Smreczyński, Różański, Voznik, Radwański - B. Piotrowski, Łabuz, Z. Podlipni (40 Batkiewicz), Ćwikła, Zapała - P. Gil (40 Piekarz), Urban, Baranyk, Biela, Łyszczarczyk.
   Dwory: Jaworski (22 Witek) - Gonera, Dulęba, Puzio, Parzyszek, Klisiak - Zamojski, Kłyś, D. Laszkiewcz, Stebnicki, L. Laszkiewicz - Javin, Gabryś, Stachura, Rzimsky, Wołkowicz - Kozak, Cinalski, Radwan, Jakubik, Jaros.
   Mistrz Polski zdeklasowany w Nowym Targu! W dotychczasowych trzech meczach sezonu regularnego zawsze była górą drużyna z Oświęcimia. Do czterech razy sztuka - powiedzieli gracze "Szarotek" i wygrali wczoraj na zakończenie sezonu regularnego. Rozentuzjazmowana publiczność skandowała: "Mistrz, mistrz, Podhale!".
   Do tytułu mistrzowksiego droga jednak jeszcze daleka. Za tydzień zaczyna się play off, w nim Podhale zagra ze Stoczniowcem, Dwory z Tychami. Trzeba będzie pokonać najpierw pierwszą przeszkodę, potem dopiero ewentualnie czekają "Szarotki" mecze z Dworami.
   Wczorajszy mecz od samego początku układał się po myśli górali. Już w 27 sekundzie pokonał Jaworskiego Jarosław Różański. W 2 minucie 6 sekundzie ten sam gracz podwyższył na 2-0, a w 11 minucie po raz trzeci trafił do siatki. Trzy bramki w 11 minut - rzadki wyczyn nie tylko w polskiej lidze!
   Goście byli zdruzgotani, a "Szarotki" grały jak w transie. W 22 minucie Baranyk przejechał niemal całe lodowisko i po raz czwarty pokonał Jaworskiego. Załamany bramkarz Dworów zjechał z lodu, zastąpił go Witek.
   A Podhalu udawało się wszystko, bramka Bieli, czwarte trafienie Różańskiego. Po dwóch tercjach było 6-0. Nokaut!
   Dopiero wtedy gospodarze nieco pofolgowali i goście zdobyli bramkę (44 minuta Puzio). Walczący ambitnie o jak najlepszy rezultat rywale zmniejszyli rozmiary porażki do 3-7, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, w 53 minucie czeski obrońca Pavel Urban ustanowił wynik meczu na 8-3.
   - Zagraliśmy świetny mecz, drużyna realizowała konsekwentnie założenia taktyczne - mówił po meczu menedżer Wojasa Podhala Tadeusz Kalata. - Było to spotkanie z gatunku tych, kiedy naszej drużynie udawało się na lodzie wszystko. Rywal był bezradny. Ale mamy świadomość, że w play off czeka nas ciężka walka. Myślę jednak, że ten tak wysoko wygrany mecz wzmocni naszych graczy psychicznie. To ważne, bowiem przerwali serię porażek z Dworami, uwierzą teraz, że rywal jest do ogrania.
    (AS)

Końcowa tabela

sezonu zasadniczego

Inne wyniki: Tychy - Orlik Opole 3-1 (1-0, 1-0, 1-1), Stoczniowiec - GKS Katowice 3-0 (2-0, 0-0, 1-0)

Od 22 lutego play off

22 lutego zaczyna się play off w ekstraklasie hokejowej. W walce o medale półfinałowe pary tworzą:
   l Wojas Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk
   l Dwory Unia Oświęcim - GKS Tychy
   Mecze o utrzymanie się w ekstraklasie:
   l TKH Toruń - KTH Krynica
   l Orlik Opole - GKS Katowice.
   Aby awansować do następnej rundy play off, trzeba wygrać 3 mecze. Gospodarzem pierwszego, trzeciego i ewentualnie piątego meczu w każdej parze jest drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli po rundzie zasadniczej.
   Mecze I rundy play off: 22, 24 i 27 lutego oraz ewentualnie 29 lutego i 2 marca. Daty meczów finałowych o mistrzostwo Polski: 5, 7, 9, 12, 14, 16 i 19 marca. Gra się do czterech zwycięstw.(AS)