Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział...

Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Alicja Fałek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Do Limanowej dotarła akcja „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]
1/10
przejdź do galerii

©Materiały prasowe

Oddział Pediatryczny Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego zmienił się w przyjazną dzieciom krainę. Wszystko za sprawą malunków, jakie zdobią ściany korytarzy i sal. Pomieszczenia zostały pomalowane w ramach projektu artystycznego „Kubusiowe Szpitale”.
Zobacz galerię
Kubuś od ponad 10 lat odmienia szpitalne oddziały, po to, żeby mali pacjenci czuli się w nich dużo lepiej. Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej jest 50. w Polsce, który może pochwalić się malunkami na ścianach. Widać na nich postać Kubusia, który bawi się, jeździ na deskorolce i cieszy ze słonecznego dnia wśród zieleni, kwiatów i owadów. Autorem koncepcji jest Maciej Kot, ceniony malarz, specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci.


- Bardzo się cieszymy, że to właśnie w szpitalu w Limanowej powstał 50. projekt Kubusiowych Szpitali. Teraz bajecznie kolorowy Oddział Chorób Dzieci robi wrażenie, a uśmiechy na twarzach najmłodszych to najwymowniejszy komentarz dla całej akcji Kubusia - mówi Marcin Radzięta, dyrektor szpitala w Limanowej.

Podczas uroczystego otwarcia oddziału po metamorfozie na ścianie tuż przy wejściu na oddział pediatryczny przymocowano tabliczkę upamiętniającą otwarcie 50. oddziału „Kubusiowych Szpitali”.

- Akcję rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu, kiedy pomalowaliśmy pięć dziecięcych oddziałów w szpitalach na terenach powiatów, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy Maspex. Ponieważ została świetnie przyjęta, zdecydowaliśmy się ją kontynuować, a zasięgiem objąć także inne miasta – wyjaśnia Dariusz Czech, wiceprezes Zarządu Tymbark i przedstawiciel marki Kubuś. - Mamy nadzieję, że wesołe, przytulne sale będą poprawiać nastrój małym pacjentom limanowskiego szpitala przez wiele lat.

Maciej Kot, autor koncepcji podkreśla, że do stworzenia malunków wykorzystano hipoalergiczne i bezzapachowe farby. Dzięki temu nie tylko finalne efekty prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny dzieciom.

- Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję się do zasad psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie - dodaje Maciej Kot.

Podczas otwarcia oddziału, dzieci na nim przebywające odwiedził Kubuś, który rozdawał im upominki.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?