Do odrobienia sześć punktów

STM
W Przemyślu rozegrano pierwszy ćwierćfinałowy mecz Mistrzostw Polski w koszykówce młodzików. Miejscowa Polonia zmierzyła się w nim z prowadzoną przez Wiesława Klapera drużyną Unii Tarnów.

œwierćfinały MP w koszykówce młodzików

Początkowe minuty tego spotkania przebiegały pod znakiem wyrównanej gry. W drugiej kwarcie koszykarze Unii zagrali bardzo słabo w obronie, w efekcie czego w 14 min przegrywali już 22-30, zaś trzy minuty później ich strata wzrosła do 15 "oczek" (28-43). Końcówka tej "ćwiartki" przebiegała już pod znakiem wyrównanej gry, a w 23 min przewaga miejscowych stopniała do 8 pkt. (49-41). W 25 min było co prawda 58-47, trzy minuty później po trzech udanych akcjach Mateusza Piski tarnowianie zmniejszyli jednak dystans do 6 pkt. (60-54). Do ostatniej kwarty oba zespoły przystąpiły przy siedmiopunktowym prowadzeniu Polonii (64-57), która na początku ostatniej kwarty po rzucie najskuteczniejszego na parkiecie Michała Musiłowskiego doprowadziła do stanu 66-57. Kolejne minuty należały jednak do podopiecznych trenera Klapera i w 35 min po akcji Szymona Adamusa tarnowianie prowadzili 68-66. Niestety, chwilę później parkiet po pięciu faulach opuścić musieli Mateusz Piska oraz Arkadiusz Kondrat. Wprowadzeni na ich miejsce gracze rezerwowi nie spisali się natomiast najlepiej. Duża nerwowość w rozgrywaniu piłki oraz "głupie" straty przy jej wyprowadzaniu spowodowały bowiem, że przemyślanie z nawiązką odrobili straty, wygrywając w końcowym rozrachunku 80-74 (23-20, 26-14, 15-23, 16-17).
   Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w sobotę, 10 maja o godz. 11 w mościckim Domu Sportu.