Do pełni szczęścia zabrakło tylko złota

ART
KAJAKARSTWO GÓRSKIE. Na torze w Drzewicy odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży juniorów młodszych w slalomie kajakowym. W imprezie zawodnicy krakowskich klubów wywalczyli kilka medali, zabrakło jednak tego z najcenniejszego kruszcu.

W gronie juniorów krakowianie sięgnęli po 3 krążki. W rywalizacji w męskim K-1 kandydatem do złota był Eryk Lejmel (KKK), który w tym sezonie był już na podium MP seniorów. W Drzewicy zmagania skończył ze srebrnym krążkiem, za zawodnikiem miejscowego LKK Drzewica, Bartoszem Dębowskim (gospodarze zdominowali regaty, zdobywając aż trzy z pięciu tytułów mistrzowskich). Rywal był nieznacznie szybszy (obaj mieli przejazd bez punktów karnych), wyprzedził naszego zawodnika o 0,6 sekundy.

Z podwawelskiej ekipy dwukrotnie miejsce na podium zajął Mateusz Kulisa. W C-1 uzyskał w finale trzeci rezultat, a w C-2, płynąc wspólnie z Damianem Potaśnikiem uplasowali się na 2. pozycji.

W OOM srebrny medal dla AZS AWF Kraków wywalczyła Aniela Wiecheć. W finale K-1 popłynęła bezbłędnie, ale dużo wolniej od Klaudii Zwolińskiej (Start Nowy Sącz) i straciła do rywalki ponad 4 sekundy. Podobnie było z rywalizującym w K-1 chłopców jej klubowym kolegą Jakubem Brzezińskim. Również miał czysty przejazd, ale zwycięzca, Wiktor Sandera (Start), był szybszy o ponad 3 s. Brzeziński startował także w finale C-1, gdzie zajął 6. lokatę.

Rywalizacja juniorów młodszych toczyła się pod dyktando "górali" Startu, którzy zdobyli trzy z czterech złotych medali.