Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do zobaczenia w weekend - powiat myślenicki

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj

Sobota
Myślenice.
Happening ruchu społecznego KOD, rynek, godz. 10-17. Podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic dzieci i dorośli będą mogli przyłączyć się do akcji bicia rekordu Guinnessa „Pociąg do Wolności”.

Myślenice. Kulturalne soboty, Banderoza (ul Parkowa, Zarabie), godz. 16-18. W programie: happeningi artystyczne dla rodzin, warsztaty plastyczne, zabawy zręcznościowe i konkursy z nagrodami. Zagra Orkiestra Dęta OSP Jasienica. Następnie, o godz. 18 w restauracji Black&White (ul. Leśna 1) aktorka Magdalena Sokołowska-Gawrońska zaprezentuje parafrazę „Pana Tadeusza”.

Kawec. Dożynki wiejskie. O godz. 15 w kościele w Gruszowie zostanie poświęcony wieniec, a następnie uczestnicy przeniosą się do Kawca, na plac przy szkole. W programie zabawa z orkiestrą i konkursy z nagrodami.

Kobielnik. Dożynki Kobielnickie. O godz. 16 rozpocznie się msza św. Po niej o godz. 17 odbędzie się powitanie przybyłych, wystąpią także panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Potem przewidziany jest poczęstunek i zabawa taneczna.

Siepraw. Uroczysta Msza Święta dziękczynna za beatyfikację pochodzącej stąd Anieli Salawy (w 25 rocznicę beatyfikacji), a także w intencji śp. kard. Franciszka Macharskiego, Honorowego Obywatela Gminy Siepraw, przy Studzience, godz. 18. Po mszy świętej przejście w uroczystej procesji z relikwiami Anieli Salawy do starego kościoła.

Niedziela
Glichów.
Dożynki i Święto Kołacza. O godz. 10.15 w kaplicy w Glichowie zostanie odprawiona msza św. podczas której zostanie poświęcony wieniec dożynkowy. Dalsza część dożynek (występy artystyczne, zabawa taneczna) rozpocznie się o godz. 17 na placu przy strażnicy OSP.

Dobczyce. Pchli Targ, czyli kiermasz sztuki i staroci, rynek (przy siedzibie Stowarzyszenia „Ispina”), godz. 11-17.

Poznachowice Dolne. Dożynki wiejskie. O godz. 15 rozpocznie się msza św. Po niej na placu przy remizie rozpocznie się część artystyczna, a później zabawa taneczna.

Tokarnia. Dożynki Gminne, plac przy boisku Beskidu Tokarnia, godz. 13.30 (zbiórka w parku przy kościele). O godz. 14 w kościele parafialnym zostanie odprawiona msza św. Po niej korowód dożynkowy przejdzie na miejsce zabawy. Tam odbędzie się powitanie gości, prezentacja wieńców dożynkowych, recital Ilony Bylicy (zaśpiewa piosenki Anny Jantar). Dożynki zakończy zabawa taneczna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski