Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Do zobaczenia w weekend - powiat wielicki

Jolanta Białek
Jolanta Białek

Sobota
Wieliczka.
Gra terenowa „Tropiciele tajemnic”, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, w godz. 15-17. Gra jest przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich; nagrodą dla zwycięzców będzie gra logiczna „Król żebraków”. Udział bezpłatny. Szczegóły na www.biblioteka.wieliczka.eu.

Wieliczka. Recital Tomasza Stockingera „Już nie zapomnisz mnie”, Rynek Górny, godz. 17. W programie najpiękniejsze piosenki z polskich przedwojennych filmów. W razie złej pogody koncert odbędzie się w Centrum Kultury i Turystyki. Wstęp bezpłatny.

Niepołomice. Koncert zespołu Makar&Children of the Corn, „Piwnica Dźwięku” w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, godz. 21. Wstęp bezpłatny.

Sobota i niedziela
Niepołomice.
XI Pola Chwały, przy Zamku Królewskim, cały dzień. W programie spotkania, w którym zapowiedziało udział około 100 grup rekonstrukcyjnych z Polski i Europy, zaplanowano m.in. liczne rekonstrukcje bitew z różnych wieków, wykłady historyczne, program muzyczny „Panteon na wybiegu”, atrakcje dla dzieci. Tegoroczne spotkanie będzie poświecone szczególnie czasom starożytnym. Program: www.polachwaly.pl. Wstęp wolny.

Wieliczka. „Weekend seniora z kulturą” w ramach akcji „60+Kultura”, Zamek Żupny, W programie zajęcia interaktywne „Śladami św. Franciszka”, zwiedzanie zamku (niedziela w godz. 9-20, z przewodnikiem o godz. 11 i 14). Informacje: www.muzeum.wieliczka.pl. Wstęp wolny.

Wieliczka. Akcja „Polska - zobacz więcej. Weekend za pół ceny”, Kopalnia Soli. Zwiedzanie Trasy Górniczej w kopalni, na którą można wybrać się w godz. 9-18, będzie tańsze o połowę. Tak samo bilety do tężni solankowej w kopalnianym parku św. Kingi, czynnej w godz. 8-22 (ostatnie wejście o godz. 21). Trasę Górniczą mogą zwiedzać dzieci, które ukończyły 10 lat; w tężni nie ma ograniczeń wiekowych.

Niedziela
Gmina Biskupice.
III Bieg Uliczny im. bł. Ojca Narcyza Turchana, start o godz. 14.45. Uczestnicy biegu pokonają ponad 2,6-km trasę - od szkoły w Trąbkach do kościoła w Biskupicach. Rejestracja zawodników będzie prowadzona w godz. 12-14 przy szkole. Imprezę organizuje Stowarzyszenie EKO rozwoju Wsi Trąbki. Udział bezpłatny.

Wieliczka. Koncert finałowy „Popołudnie ze Straussem”, komora Długosza w podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich w Kopalni Soli, godz. 16. Wystąpią Aleksandra Novina-Chacińska (sopran) i Adam Sobierajski (tenor) oraz Orkiestra Straussowska Obligato. W programie m.in. utwory kompozytorów z dynastii Straussów oraz „Marsz Florentyński” Fucika i „Herbstweissen” Waldteufela.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski