Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobczyce. „Mała demolka” w szkole? To nie wina, ale zasługa uczniów

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Realizacja projektu "Mała demolka" przez uczniów ZS w Dobczycach
Realizacja projektu "Mała demolka" przez uczniów ZS w Dobczycach Fot. ZS w Dobczycach
Kilku uczniów Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Tischnera w Dobczycach w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” zmienia nieużywane szkolne pomieszczenie w szkolną pracownię, w której sami będą się uczyć tajników przyszłego zawodu.

FLESZ - Lewandowski odznaczony przez prezydenta

„Zwolnieni z teorii” to praktyczna olimpiada, bo pozwala zdobyć uczniom właśnie takie, praktyczne umiejętności. W przypadku uczniów klasy o specjalności monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w dobczyckiej szkole branżowej I stopnia, to okazja, aby praktykować to czego uczą się na co dzień, czyli montowania systemów suchej zabudowy, malowania, flizowania, kładzenia tapet i okładzin. Zakres prac w ich projekcie pt. „Mała demolka” obejmuje bowiem położenie płytek na podłodze, wyrównanie i pomalowanie ścian i sufitu.

Ale uczą się nie tylko tego, bo przygotowując się do tego wyjątkowego remontu musieli przygotować biznesplan i zadbać o niezbędne materiały.

W tej sprawie zwrócili się do prywatnych przedsiębiorców oraz do Stowarzyszenia Sympatyków i Absolwentów ZS w Dobczycach. Udało się, dzięki czemu prace nad nową podłogą są już niemal zakończone.

Mamy mentora, który czuwa nad realizacją projektu. Uczniowie uczą się w ten sposób także brania odpowiedzialności za to co robią, bo muszą wywiązywać się z terminów oraz pilnować jakości prac. Są zaangażowani i zmotywowani

– mówi Karina Nowak-Ostrowska, wychowawczyni klasy II EMg i nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Pomieszczenie po remoncie ma stać się szkolną pracownią, w której uczniowie szkoły branżowej i technikum budowlanego będą wykonywali doświadczenia z zaprawami i betonem.

To nie jedyne realizowane w Zespole Szkół projekty „Zwolnionych z teorii”. W klasach technikum postawiono na walkę z depresją, również wśród uczniów („Nie daj się depresji”, „Uśmiech dla wszystkich”), bezpieczeństwo („Gdy zaufasz odblaskowi, nie ulegniesz wypadkowi”) oraz przyrodę i ekologię („Szkoła z klimatem” i „Tradycyjny sad”).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski