Dobczyce pierwsze, Kmita trzeci

PAN
Łuczniczki Kmity (w czarnych strojach) na trzecim stopniu podium Fot ARCHIWUM KLUBU
W Zamościu odbyły się halowe mistrzostwa Polski seniorów w łucznictwie. W strzelaniach zespołowych w łukach klasycznych doskonale spisał się zespół łuczniczek Kmity Zabierzów w składzie: Karina Lipiarska, Agata Winiarska, Karolina Mosur i Alicja Strzałka - zdobywając brązowy medal.

ŁUCZNICTWO. Karina Lipiarska w kadrze na mistrzostwa Europy

W drodze do rundy finałowej łuczniczki Kmity pokonały drugi zespół Czarnej Strzały Bytom, Unię Pielgrzymka, a w półfinale uległy silnemu zespołowi Łucznika Żywiec. - Pełna mobilizacja nastąpiła w pojedynku o brązowy medal, w którym po bardzo dobrym strzelaniu pokonaliśmy zespół Społem Łódź - mówi trener Kmity Aleksander Jabłoński.

Indywidualnie do pojedynków pucharowych zakwalifikowały się - Karina Lipiarska na trzeciej pozycji i Alicja Strzałka, jako 24. W pierwszej rundzie pucharowej odpadła Alicja Strzałka kończąc na miejscach 17.-32., a Karina Lipiarska w drugiej rundzie przegrała z Natalią Leśniak z Łucznika Żywiec plasując się na miejscach 9.-16. Udanym startem w kwalifikacjach Karina Lipiarska zapewniła sobie start w reprezentacji w Halowych Mistrzostwach Europy w Porec (Chorwacja), które odbędą się w dniach 18-21 marca. Tytuły mistrzowskie w łukach klasycznych odnieśli Joanna Kamińska (Czarna Strzała Bytom) i Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) oraz zespołowo Czarna Strzała Bytom i Stella Kielce, a w mikstach Czarna Strzała Bytom.

Ogromny sukces odniosły zawodniczki MGOKiS Dobczyce prowadzone przez Krzysztofa Włosika, które zdobyły złoty medal w turnieju drużynowym w łukach bloczkowych. Wśród mężczyzn triumfował Marymont Warszawa, a indywidualnie po złote medale sięgnęli: Anna Stanieczek (Orlik Goleszów) i Włodzmierz Świgoń (Leśnik Poznań). (PAN)