Dobitka na wagę wygranej

(FIL)Zaktualizowano
Żółte kartki: Adamus, Błasiak, Żuberek, Zalewski, D. Prokop, Łągiewka. Widzów ok. 1.000.

Garbarnia Szczakowianka Jaworzno - Jagiellonia Wersal Podlaski Białystok 1-0 (1-0)

1-0 Tokarz 25 min.
 Szczakowianka: Skrzypek - Górak, Sztandera, Zadylak - Korzan, Cisowski (75 Kraczkiewicz), Sermak (87 Pęczek), Iwański, Dąbrowski - Tokarz (46 Adamus), Błasiak.
 Zespół gospodarzy - beniaminka II ligi - spisuje się na początku rozgrywek bardzo dobrze. Ma na koncie dwa zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. W sobotę pokonał innego beniaminka i mocno usadowił się w górnej części tabeli.
 W pierwszej połowie przeważali gospodarze, którzy wypracowali kilka sytuacji podbramkowych, ale wykorzystali tylko jedną. W 25 min Cisowski zagrał do Sermaka, ten mocno strzelił z 25 metrów, bramkarz gości Dilys nie zdołał opanować piłki i celną dobitką popisał się Tokarz. Być może losy meczu ułożyłyby się inaczej, gdyby na początku, po rzucie wolnym gości, piłka trafiła do bramki, a nie w poprzeczkę...
 Po przerwie gra przebiegała według schematu: akcja za akcję. Najlepsze okazje dla miejscowej drużyny mieli Sermak (strzelił w słupek) i Błasiak.