Dobra Wikar, lepsi bracia Manieccy

ADOM
W ostatnią niedzielę w Internacie Zespołu Szkół w Dobczycach rozegrany został ostatni, piąty już, szachowy turniej o I Grand Prix Dobczyc, w którym rywalizowało 18 zawodników, organizowany przez działaczy miejscowego LKS Elektron.

O szachowe Grand Prix Dobczyc

Ostatni turniej stał pod znakiem świetnej postawy uczennicy I kl. dobczyckiego gimnazjum Jadwigi Wikar, utalentowanej szachistki Elektronu, która wygrała w niedzielę wszystkie swoje pojedynki, zdobywając 5 pkt. Drugą lokatę z 4 pkt wywalczył Grzegorz Maniecki, a trzecią jego starszy brat Mateusz, zdobywca 3,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Michał Maniecki - 3,5 pkt, 5. Przemysław Mika - 3,5 pkt, 6. Daniel Mika - 3 pkt. Mimo wygranej w ostatnim turnieju Wikar, startująca jedynie w czterech turniejach, w końcowej klasyfikacji zajęła ostatecznie 3. lokatę.
   Pierwszym zwycięzcą Grand Prix Dobczyc został 17-letni Mateusz Maniecki, uczeń II kl. miejscowego technikum, kształcący się w specjalności technik organizacji usług gastronomicznych, który w łącznej klasyfikacji zebrał 19,5 pkt i wyprzedził młodszego o 2 lata brata Grzegorza - 18 pkt. Na dalszych lokatach uplasowali się: 3. Wikar - 16 pkt, 4. Daniel Leszczyński i Piotr Wątorek - obaj po 15 pkt, 6. Adrian Jaster - 13 pkt, 7. Michał Maniecki - 12, 5 pkt, 8. Arkadiusz Motyka - 12 pkt.
   W pięciu edycjach zostało sklasyfikowanych łącznie 41 młodych szachistek i szachistów z terenu Dobczyc. 16 najwyżej sklasyfikowanych w turnieju zawodników otrzymało nagrody rzeczowe m.in. torbę, encyklopedię, słowniki, ufundowane przez LKS Elektron.