Dobre mecze Polaków

GW
Mariusz Czerkawski został bohaterem meczu Florida Panthers - New York Islanders. Przy stanie 3-2 dla "Wyspiarzy" polski hokeista strzałem z backhandu posłał krążek do siatki ponad rękawicą bramkarza "Pantera" Seana Burke'a. Chwilę później gospodarze, a konkretnie Mark Parrish, zdobył kontaktowego gola, lecz 45 sekund przed końcową syreną, również strzałem z backhandu, Czerkawski posłał krążek do pustej bramki, gdyż trener "Panter", chcąc doprowadzić do dogrywki za Burke'a, wprowadził dodatkowego napastnika. Asystę przy tym golu zapisano Zigmundowi Palffy'emu, który zanim Polak posłał krążek do siatki, trafił w poprzeczkę. Czerkawski na obecnie na swoim koncie 17 goli i 14 asyst uzyskanych w 71 meczach.

W NHL

Znakomity mecz rozegrali hokeiści New Jersey Devils, którzy we własnej hali rozgromili 7-1 mocny zespół Anaheim Mighty Ducks. W sukces "Diabłów" wkład wniósł także Krzysztof Oliwa, który przy golu strzelonym przez Wadima Szarifijanowa w 28 minucie zapisał na swoim koncie asystę. Polak w pierwszej tercji został odesłany na ławkę kar za bójkę z Pushorem. Oliwa w 57 meczach strzelił 5 goli i 7 razy asystował.
Środa w NHL: New Jersey Devils - Anaheim Mighty Ducks 7-1 (Szarifijanow 4 i 28, McKay 5, Holik 10, Andreychuk 18, Brylin 33 PP, Dean 45 PP - Kariya 10 PP), Florida Panthers - New York Islanders 3-5 (Parrish 9 i 52, Dvorak 15 - Brewer 8 PP, Lawrence 31, Watt 32, Czerkawski 51 i 60 EN), San Jose Sharks - Colorado Avalanche 2-3 (Damphousse 21, Ricci 36 - Lemieux 9, Sakic 23, Drury 35), Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 5-6 (Aucoin 19 PP, Mogliny 23 i 49, York 50, Naslund 54 - Thomas 7 i 45, Sullivan 27 PP, Markow 29, Pereault 46 i 52 PP), Dallas Stars - Tampa Bay Lightning 6-4 (Lehtinen 11, Langenbrunner 16, Marshall 18, Sim 42, Nieuwendyk 51, Lukowich 59 - Richer 12 i 48 SH, Tucker 21 i 34), Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres 2-1 (Manson 1, Probert 29 - Ward 11), Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 2-1 (Fiodorow 16, Gill 32 - Robitaille 56). (GW)