Dobre noty Polaków

FIL
Artur Boruc - 7, Maciej Żurawski - 6. Takie noty otrzymali gracze Celtiku za swój występ w 373. derbach Glasgow (1-1).

Po derbach Glasgow

Dziennikarze "Daily Record" w uzasadnieniu noty dla polskiego bramkarza podkreślili, że w fantastyczny sposób obronił on strzał Nacho Novo i powstrzymywał Rangersów aż do 88 minuty, kiedy to pokonał go Brahim Hemdani. "Żuraw" był mniej widoczny, ale dziennikarze docenili jego pracowitość na boisku. Najwyższą ocenę wśród piłkarzy "The Bhoys" zdobyli Shunskuke Nakamura i Stephen McManus - 8 (w skali 1-10).
Trener gości Gordon Strachan uznał derby za wspaniały spektakl, w który obaj rywale włożyli wiele serca. Podkreślił wysokim poziom meczu, tym bardziej że po opadach deszczu rozgrywany był na grząskiej murawie. Nie szczędził jednak słów krytyki pod adresem sędziego: -Jestem wściekły, ponieważ należał nam się rzut karny podkoniec pierwszej połowy, dzięki któremu moglibyśmy znacznie przybliżyć się dozwycięstwa. Aż trudno uwierzyć, że sędzia nie podyktował dla nas jedenastki pofaulu Stevie Smitha naNeilu Lennonie, chyba każdy fan Rangers wie, że mieli wtedy ogromne szczęście. Jednak brawa należą się Rangersom zaich dążenie dowyrównania iwalkę do____końcowego gwizdka.
Trener Glasgow Rangers Paul Le Guen bardziej od wyniku był zadowolony z gry swych podopiecznych: -Zagraliśmy świetny mecz iwpełni zasłużyliśmy naten punkt, apatrząc nastworzone przez nas sytuacje, nawet nazwycięstwo. Jestem zadowolony, gdyż moi piłkarze ani nachwilę nie zwątpili igrali zwielkim zaangażowaniem.
Na półmetku sezonu Celtic ma 14 punktów przewagi nad drugim Aberdeen i 16 nad Rangersami. (FIL)