Dobre przyjęcie kluczem do sukcesu muszynianek

(ŁM)
MVP sobotniego spotkania została Natalia Kurnikowska
MVP sobotniego spotkania została Natalia Kurnikowska Jerzy Cebula
Ekstraklasa siatkarek. Mimo niespodziewanej przegranej w pierwszym secie, faworytki z Muszyny ostatecznie zgarnęły komplet punktów w Bydgoszczy.

Pałac Bydgoszcz 1
Polski Cukier Muszynianka 3
(25:22, 14:25, 18:25, 17:25)

Pałac: Kuligowska, Ziółkowska, Minicz, Krzywicka, Misiuna, Pleśnierowicz, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik, Portalska (libero), Śmieszek, Maternia.

Polski Cukier Muszynianka Enea: Grejman, Pelc, Helić, Kurnikowska, Sosnowska, Milovits, Krzos (libero) oraz Hatala, Śliwa (libero), Skrzypkowska, Ciaszkiewicz-Lach, Szczygieł.

Sędziowali: Grzegorz Janusz i Anna Banaś. MVP: Natalia Kurnikowska. Widzów: 650.

Wyrównana była tylko inauguracyjna partia. Od stanu 0:2 gospodynie dzięki dobrej zagrywce Marty Ziółkowskiej zdobyły sześć punktów z rzędu. Potem było m.in. 10:4, ale na drugiej pauzie technicznej już tylko 16:15. Przy 22:20 dwa „oczka” na swoje konto zapisały przyjezdne, jednak kolejne trzy znów gospodynie. Od drugiego seta wyraźnie lepsza była już ekipa z Małopolski.

Druga odsłona to koncert gry muszynianek, które na drugiej przerwie technicznej prowadziły aż 16:5. W trzecim secie (podobnie jak w drugim) gospodynie prowadziły tylko raz - 1:0. Z kolei w czwartym było nawet 5:3, jednak od tego wyniku aż dziewięć punktów z rzędu na swoje konto zapisały zawodniczki znad Popradu.

Kluczem do zwycięstwa było dobre przyjęcie Małopolanek - przyjezdne miały 62 procent, miejscowe zaledwie 34.

W tej kolejce były dwa główne wydarzenia: Chemik Police, który przed tygodniem przegrał z Impelem Wrocław i była to jego pierwsza w tym sezonie porażka, pokonał Tauron Dąbrowa Górnicza, a Atom Trefl Sopot wręcz zdeklasował Impel.

- Spodziewałyśmy się większej walki z naszej strony, tym bardziej po dobrym meczu z Chemikiem. Myślałyśmy, że dzisiaj też powalczymy o zwycięstwo. Niestety, nic w naszym zespole nie funkcjonowało. Wszystkie elementy zawodziły - nie ukrywała w sobotę Milena Radecka z Impelu.

Inne wyniki 15. kolejki: PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:17, 25:10), Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:16), Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia 0:3 (25:27, 23:25, 24:26), KSZO - BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 21:25, 13:25, 19:25), Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:21, 25:13).