Dobry bilans

Spośród 6 reprezentantów kęckiego klubu awans wywalczyło 4. W kategorii 60 kg miejsce 2. zajął Grzegorz Harężlak. W wadze 66 kg Marcin Mencel był 2., a Krzysztof Janik 3. W mistrzostwach Polski wystartuje także Patryk Janik, który w kategorii 81 kg zakończył turniej na 2. pozycji. Nie powiodło się dwóm zawodnikom, którzy wywalczyli ostatecznie wysokie, 4. miejsce: Łukaszowi Banasiowi (60 kg) oraz Andrzejowi Dudkowi (66 kg).

Awanse judoków kęckiego Hejnału

Od udanego startu rozpoczęli sezon po wakacyjnej przerwie judocy Hejnału Kęty. W hali krakowskiej Wisły juniorzy walczyli o awans do mistrzostw Polski, juniorki młodsze natomiast o miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym.
 Wśród dziewcząt awans do OTK wywalczyły w wadze 40 kg Katarzyna Tobiasiewicz, która zwyciężyła oraz Magdalena Pietrzykowska na miejscu 2. Z 2. pozycji zakwalifikowały się również: Beata Laszczak (44 kg) i Angelika Pietrzykowska (52 kg). Trzeba podkreślić, że wszystkie reprezentantki Hejnału są jeszcze w wieku kadetek.
 - Jest to bardzo dobry bilans: na 12 startujących 8 awansów - podsumowuje trener judoków Hejnału Ryszard Mencel. - Jeśli chodzi o mistrzostwa Polski, to ciężko mówić o szansach. Chłopcy jeszcze są młodzi i będą się bić z zawodnikami nawet o 3 lata starszymi. Może miłą niespodziankę sprawić Krzysztof Janik. Zobaczymy po zawodach.
 Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 30 września - 1 października w Radomiu. Dziewczęta natomiast będą walczyć w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym 17 września we Wrocławiu.