Dobrze rozdają karty

SAS
GRODZIEC BĘDZIN - WAWEL KRAKÓW 3-0 (25-23, 25-21, 25-17) i 0-3 (15-25, 16-25, 17-25)

Grodziec: Otto, Ślusarczyk. Kmita, Wnuk, Dąbrowski, Marek oraz Stano (libero).
Wawel: Opach, Ratajczak, Żochowski, Gomółka, Jasek, Gruszka oraz Fularz (libero)
Sędziowali: Piotr Sobolski i Mirosław Pałka (obaj Rzeszów). Widzów - 100 i 100.
Siatkarzom Wawelu doskonale idzie rozdawanie drugoligowych kart. W Będzinie pokazali, że są w stanie zrobić wszystko. W jeden dzień przegrać z kretesem z zagrożonym degradacją Grodźcem, by nazajutrz rozgromić rywali. Nie mają przy tym nic do stracenia, bo dawno zapomnieli, co to jest spadek do niższej klasy. Najbardziej boją się działaczy ze swojego klubu, którzy brakiem zainteresowania losami sekcji, mogą doprowadzić do jej likwidacji.
Wyjazd do Będzina jeszcze do połowy tygodnia stał pod znakiem zapytania. Kiedy jednak Polski Związek Piłki Siatkowej, na pytanie, co by się stało, gdyby Wawel nie pojechał na te mecze, zagroził karą finansową - 2 tysiące złotych, pomysł upadł.
W sobotę, krakowianie zasygnalizowali, na co ich stać, obejmując w pierwszym secie prowadzenie 17-15. Wcześniej było 11-6 dla Grodźca.
W niedzielę mający apetyt na efektowną powtórkę gospodarze szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Tylko na początku (14-11 dla będzinian w I secie) zawodnicy Wawelu zastosowali taryfę ulgową, by potem nie dać już rywalom szans. (SAS)