Dogrywka za dogrywką

as
Swoje nadzieje na awans przedłużyli hokeiści Toronto, pokonując Philadelphia 2-1 i doprowadzając w play off do remisu 3-3. Zwycięską bramkę strzelił w dogrywce w 91 minucie Green. 32-letni hokeista uzyskał drugiego gola w tegorocznym play off.

Puchar Stanleya: Trzy niewiadome

Nadal 5 drużyn może być pewnych awansu do II rundy hokejowego Pucharu Stanleya (Ottawa, Anaheim, New Jersey, Dallas, Tampa Bay). Niewyjaśniona jest sytuacja w trzech parach.
   Spotkanie było bardzo wyrównane. Hokeiści obydwu drużyn oddali po 36 strzałów. Bardzo dobrze zagrali obaj bramkarze - Cechmanek (Philadelphia) i Belfour (Toronto).
   Również siódmy mecz będzie potrzebny do wyłonienia triumfatora konfrontacji Minnesoty z Colorado. Wild wygrali po dogrywce 3-2. Aż do 42 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Potem Minnesota prowadziła 2-0. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się pewnym zwycięstwem klubu z Minneapolis, Avalanche zdołali doprowadzić do wyrównania. W ciągu niespełna dwóch minut bramki strzelili Sakic i de Vries.
   Wygraną Wild zapewnił Park, a po raz drugi w tym meczu asystował mu Gaborik.
   Siódme potyczki St. Louis - Vancouver, Toronto - Philadelphia oraz Minnesota - Colorado odbędą się we wtorek 22 kwietnia (czasu lokalnego).
   Konferencja Wschodnia: Toronto - Philadelphia 2-1 (po dwóch dogrywkach), stan 3-3.
   Konferencja Zachodnia: Minnesota - Colorado 3-2 (po dogrywce, stan rywalizacji 3-3.