Dołączyła Ukrainka

DW
LEKKOATLETYKA. W działającej przy MOK Mszana Dolna sekcji biegów długodystansowych i górskich zadebiutowała 33-letnia reprezentantka Ukrainy Tatiana Holowczenko.

To mistrzyni Europy w crossie z 2006 roku oraz zwyciężczyni Maratonu Warszawskiego z 2010 roku.

Zawodniczka zza wschodniej granicy Polski pierwszy raz dla swego nowego klubu wystąpiła w słowackim Bardejovie w ósmej edycji świątecznego biegu rozgrywanego na 10-kilometrowej trasie. Dotarła do mety druga, o 3 sekundy ustępując dużo młodszej rodaczce. W tym samym biegu kategorię weteranów zdominował, do czego zdążył już zresztą swych fanów przyzwyczaić, Zygmunt Łyżnicki. Ósmą lokatę w grupie wiekowej do 40 lat zajął Mariusz Papież.

- W Bardejowie startowaliśmy także kilka dni wcześniej - mówi prezes sekcji Włodzimierz Łyżnicki. - Z podobnym skutkiem. Zygmunt wygrał na dystansie siedmiu kilometrów, a w tej samej kategorii 60-69 lat Jerzy Czyszczoń finiszował na ósmej pozycji.

Obecnie w sekcji MOK regularnie trenuje i biega 13 zawodniczek i zawodników. Oprócz wymienionych są to: Sabina Wydra, jej mąż Jan Wydra, Janusz Sarnicki, Piotr Majkowski, Tomasz Kłodnicki, Ukrainiec Eduard Hapak, który powrócił z wypożyczenia do jednego ze słowackich klubów, Marek Nadkański, Antoni Rataj oraz Michał Bela.