Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dom pełen przyjaciół

MM
Waldemar Rudyk, Jolanta Senkowska i Maren Klingler otrzymali nagrody “Dobrego Ducha Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu". Wyróżnienia zostały wręczone podczas spotkania przyjaciół i darczyńców MDSM.

Ponad 200 gości wzięło udział w uroczystości przyznania wyróżnień “Dobrego Ducha" Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu

   Wśród licznie przybyłych znaleźli się goście z konsulatów Niemiec, Austrii, USA, posłowie, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy, artyści oraz osoby na co dzień współpracujące z Domem. Wszyscy podkreślali wyjątkową atmosferę panującą w tej instytucji, która sprzyja spotkaniom ludzi reprezentujących różnorodne poglądy. - Miniony rok był dla naszego Domu w pewnym sensie przełomowy, a zarazem bardzo dobry - podkreśla Alicja Bartuś, wiceprzewodnicząca Zarządu Fundacji na rzecz MDSM - Obecność tak wielu gości odbieramy jako wyraz poparcia dla naszych działań i zaufania do nas.
   Każdy z gości został obdarowany miniaturką Dobrego Ducha oraz doniczką z ziemią i żołędziami symbolizującymi ziarno tolerancji. - Z ziarna tolerancji powstał nasz Dom - mówi dyrektor Leszek Szuster - To cenne nasiono owocuje także dzięki pomocy i zaangażowaniu tak wielu osób biorących udział w naszych spotkaniach i przedsięwzięciach edukacyjnych, kulturalnych oraz politycznych.
   Na zakończenie imprezy wyjątkowy koncert dał Thomas Ondrusek z Czech.
   Dotychczas statuetki Dobrego Ducha
otrzymali: ERNST-PETER BREZOVSZKY,
Konsul Generalny Austrii,
JERZY STARZYŃSKI, prezes firmy Plantpol-Zaborze, RENATA ADAMUS i BARBARA
MICOREK, właścicielki firmy Mini Max,
   Przez 18 lat istnienia MDSM stale podejmuje inicjatywy na rzecz mieszkańców: konferencje, wykłady, wystawy, koncerty, prelekcje. Co roku z oferty programowej Domu korzysta około 200 uczniów z całego powiatu wyjeżdżając na seminaria. - Obok misji pedagogicznej bardzo istotna jest gwarancja finansowej stabilności naszej instytucji - podkreśla Leszek Szuster - Co roku udzielamy ponad 20 tys. noclegów gościom z 29 krajów. To ponad 160 grup studyjnych i około 30 własnych przedsięwzięć seminaryjnych. Ponad 80 procent osób odwiedzający Dom Spotkań trafia do miasta w ramach jasno sprecyzowanego przesłania: pokazania przyjezdnym, że obok obozu żyje 40-tysięczne miasto. To nasi goście zostawiają w mieście część swoich pieniędzy stanowiąc ważną grupę przynoszącą dochód Oświęcimskim kupcom.
   W MDSM pracuje 38 pracowników, a ponad 60 współpracuje na bazie honoraryjnej, co stawia instytucję w grupie średniej wielkości pracodawców. MDSM współpracuje z grupą ponad 300 kooperantów, z czego ponad 70 to partnerzy stali. - Jeśli dodać znaczne podatki, które odprowadzamy do Urzędu Miasta i Urzędu Skarbowego, to okazuje się, że Dom Spotkań Młodzieży stał się ważnym elementem życia gospodarczego miasta - zaznacza dyrektor Szuster.
(MM)

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski