Dominacja kobiet

pan
W Puławach odbyły się mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc, w których bardzo dobrze spisała się drużyna TKKF Azory reprezentująca Małopolskie TKKF. Zawodniczki Azorów zdobyły aż pięć medali. Panowie spisali się o wiele słabiej zdobywając tylko jeden krążek.

MP w wyciskaniu leżąc

Złote medale zdobyły: Dorota Szczepańska w wadze 75 kilogramów, Jadwiga Radwańska w wadze 60 kg oraz Barbara Bartoszuk w wadze 48 kg. Srebrny medal wywalczyła Edyta Bosak startująca w wadze 67,5 kg. Dwóm zawodniczkom TKKF Azory do podium zabrakło bardzo niewiele, bowiem zajęły one czwarte miejsca: Marta Żmiłowska w wadze 52 kg i Iwona Winiarska w wadze 56 kg. Honor panów uratował prezes TKKF Azory Krzysztof Piwowar, który wśród weteranów w wadze 110 kg wywalczył srebro. Pozostali zawodnicy z Azorów zajmowali dalsze lokaty. (pan)