Dominacja krakowian

Paweł Panuś
Piłka ręczna. Wczoraj zakończyła się 34. edycja Pucharu Lajkonika. To największa impreza dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się krakowskie drużyny, które wygrały w czterech z sześciu kategorii wiekowych.

Drużyna dziewcząt Kusego, rocznik 2001, prowadzona przez Annę Burek była faworytem zawodów i pewnie je wygrała, pokonując w finale Start Pietrowice Wielkie 17:10. Dziś zespół wyjeżdzą do Kępna na finał pucharu prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, nieoficjalnych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

W zespole tym występowały: Natalia Józkowicz, Paulina Roman, Julia Siwek, Monika Kapral, Zuzanna Bocha-czyk, Alicja Chajdecka, Kinga Matoga, Julia Cichostępska, Magdalena Włodarczyk, Wiktoria Ciastoń, Dominika Kubacka, Monika Kordas, Karolina Łu-szcz, Justyna Wróbel i Oliwia Domagała.

Kusy zwyciężył także w kategorii chłopców, rocznik 2001. Ekipa prowadzona przez Łukasza Wróbla pokonała w finale Zorzę Bogorię 18:14. W mistrzowskiej drużynie grali: Arkadiusz Stagło, Wojciech Szczepka, Tomasz Pajor, Mateusz Machulak, Wiktor Dębski, Jakub Kolec, Mateusz Nowak, Jakub Pietrzyk, Jakub Strzelecki, Mateusz Szpakowski, Kacper Nawrot, Jakub Jach, Damian Peroński, Konrad Potępa, Mateusz Kramarz, Dawid Suder, Piotr Orłowski i Szymon Ochal.

Bardzo zacięty był finał chłopców z rocznika 2000. Prowadzona przez Marka Ćmila drużyna Kusego wygrała z UKS Kłodzki 15:14 i wywalczyła główne trofeum, czyli puchar Lajkonika. W zespole tym grali: Patryk Talapka, Krzysztof Szymczak, Patryk Wilkowski, Kacper Poziomek, Dawid Wątroba, Mateusz Basiaga, Bartłomiej Krzysztof, Michał Sawiński, Hubert Żołubak, Patryk Kolec, Filip Ropa, Bartłomiej Bronowski, Antoni Sobczyk, Bartłomiej Pastuszka i Robert Szulc.

Zespół dziewcząt Kusego z tego rocznika zajął 4. miejsce, podobnie jak ekipa z rocznika 2001. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Krakowiaka z rocznika 2001 prowadzona przez Krzysztofę Petrykowską. W finałowych grach pokonał Tropsa Poddę-bice 25:10 i zremisował z Pałacem Młodzieży Tarnów 18:18.

Organizatorami turnieju byli SKS Kusy i ZSOS 1 Kraków.