Dominacja oświęcimian

Jerzy Zaborski
Kamila Kunka z Unii wygrała klasyfikację kobiet (17 lat i starsi)
Kamila Kunka z Unii wygrała klasyfikację kobiet (17 lat i starsi) Fot. Jerzy Zaborski
Pływanie. Zawodnicy Unii wywalczyli w minioną sobotę aż 149 medali, w tym 60 złotych

Oświęcimianie zdominowali Grand Prix Małopolski, którego byli gospodarzami. Wygrali nie tylko klasyfikację drużynową, ale zgarnęli niemal wszystkie wyróżnienia indywidualne.

Unia zdobyła 149 medali (60 złotych, 56 srebrnych i 33 brązowe), wyprzedzając Galicję Kraków 34 medale (10 złotych, 13 srebrnych, 11 brązowych) i Koronę Kraków 13 medali (7 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe). Jedyny medal, srebrny, dla Limanowa Swim (25. miejsce), zdobyła Wio-letta Orczykowska, uzyskując na 400 m kraulem 4.19.74. Była tylko o 0,04 s gorsza od oświęcimianki Kamili Kunki. Także jeden medal, ale brązowy, zdobył Jasień Sucha Beskidzka.

Małopolskę reprezentowały też Fala Niepołomice, która z dwoma srebrnymi medalami zajęła 19. pozycję.

Dwa krążki miał też Aquarius Myślenice, ale srebrny i brązowy, co dało mu 24. lokatę.

Oświęcimianie wygrali klasyfikację drużynową (17 lat i starsi), zdobywając 580 pkt. Wyprzedzili SMS Kraków (394 pkt.) i Jordan Kraków (266 pkt.) Jasień Sucha Beskidzka był 11., a Limanowa Swim sklasyfikowano na 13. pozycji.

Wśród 16-latków wygrała Unia (627 pkt.) przed Gilusem Gilowice (249 pkt.) i Koroną Kraków (84 pkt.)

W gronie 15-latków Unia także nie miała konkurencji (635 pkt.) także wyprzedzając Galicję Kraków (405 pkt.) i MMKS Kędzierzyn-Koźle (214 pkt.).

W kategorii 14-latków Unia (703 pkt.) wyprzedziła Galicję Kraków (354 pkt.) i MMKS Kędzierzyn-Koźle (143 pkt.).

Wśród mężczyzn (17+) bezkonkurencyjny był Wojciech Wojdak z Unii, wyprzedzając Jerzego Twarowskiego i Macieja Falacińskiego z SMS Kraków.

Wśród 16-latków całe podium obsadzili oświęcimianie. Wygrał Wojciech Ulatowski przed Konradem Seremetem i Bartłomiejem Hojdą.

Podobnie było u 15-latków, gdzie zwyciężył Michał Macner przed Mikołajem Kempą i Adamem Stankiem.

Z kolei w gronie 14-latków wygrał Andrzej Michalczyk z Unii przed Piotrem Kurleto z Korony Kraków i Szymonem Bieckim, także z Unii.

–_ Był to może i start kontrolny, w okresie najciężej pracy przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski, ale też wielu zawodnikom pokazał, w którym są miejscu i nad czym muszą popracować. Cieszę się, że zespół pokazał charakter _– stwierdził Marek Dorywalski, prezes UKP Unia Oświęcim.