Dominowali gospodarze

PAN
SZACHY. W Myślenicach rorozegrano turniej, w którym udział wzięło 80 zawodniczek i zawodników. Organizatorami byli Myślenicki Klub Szachowy i Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Rozgrywki w najmłodszej grupie do lat 8 zdominowali goście ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lipnicy Wielkiej Jakub Brenkus oraz Maciej Brenkus zdobywając pierwsze dwa miejsca i wyprzedzając zawodnika WDK Głogoczów Jana Olejniczaka. W grupie 9- i 10- latków prym wiedli zawodnicy UKS Konik Pcim. Michał Dziadkowiec zajął pierwszą lokatę, a jego kolega z drużyny o tym samym imieniu i nazwisku zajął miejsce trzecie. Zawodników z Pcimia rozdzielił Adam Malisz reprezentujący MLKSz Myślenice. W grupie do lat 13 wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy MLKSz: wygrał Filip Kudas przed Przemysławem Szlachetką i Witoldem Gałką. Dagmara Możdżeń z Gimnazjum nr 2 w Myślenicach wygrała grupę do 16 lat.

W turnieju głównym trwajacym dwa dni w młodszej kategorii wygrał reprezentant gospodarzy Artur Jagła, który wyprzedził zawodników KKS z Kraków Filipa Bednarka oraz Alicję Grochot. W grupie do lat 16 sytuacja się odwróciła, gdyż zwyciężył Sebastian Gołda z Krakowskiego Klubu Szachistów przed zawodnikami MLKSz-u Maciejem Wilkiem oraz Agnieszką Wałęgą. W grupie bez ograniczeń wiekowych pierwsze dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Mszany Dolnej Jakub Antosz-Rekucki oraz Jan Zapała wyprzedzając reprezentującego MLKSz Myślenice Władysława Bandyka.