Donald Trump: Jeśli zastąpię Baracka Obamę, deportuję...

Donald Trump: Jeśli zastąpię Baracka Obamę, deportuję wszystkich nielegalnych imigrantów

Sylwia Arlak (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump znów szokuje. Milarder oświadczył, że jeśli udałoby mu się zastąpić Baracka Obamę, deportowałby wszystkich nielegalnych imigrantów – podaje The Hill.
W wywiadzie dla telewizji NBC, który zostanie wyemitowany w niedzielę, Donald Trump stwierdził: - Nie zamierzamy rozdzielać rodzin, ale nielegalni imigranci muszą odejść.

Biznesmen przyznał, że całkowicie zmieniłby politykę imigracyjną prezydenta USA Baracka Obamy. Gdyby tylko mógł uchyliłby wydane przez niego rozporządzenia - m.in te, które chronią przed deportacją dzieci nielegalnych imigrantów.


Odpowiadając na pytanie dziennikarza, gdzie mieliby się zatem udać, powiedział tylko: -Będziemy z nimi pracować, ale muszą odejść. Albo mamy swój kraj, albo go nie mamy – podkreślał 69-letni polityk.

Odkąd 16 czerwca Trump wystartował w wyścigu do fotela prezydenckiego, wielokrotnie wypowiadał się w podobnym tonie. - Przysyłają nam ludzi, którzy mają wiele problemów – mówił podczas jednego z wystąpień. – Przywożą ze sobą narkotyki. Są przestępcami, gwałcą. Choć niektórzy, jak zakładam są jednak dobrymi ludźmi – tłumaczył Trump.

Uwagi te potępiło wielu polityków, w tym z obozu Republikanów. Po kontrowersyjnych wypowiedziach wiele firm zerwało z nim wszelkie kontakty. Za współpracę podziękowała mu m.in Macy, NASCAR, Univision i NBC.

Trump nie ma jednak ochoty przepraszać za swoje słowa. Trzeba zresztą przyznać, że póki co podobne działania przyniosły mu zdecydowanie więcej korzyści. Zyskał dużą przewagę nad 17 republikańskimi kandydatami, a słupki poparcia wciąż rosną.

Zobacz także! Uchodźcy z Syrii w Polsce: Nie istnieją "nielegalni imigranci". To uchodźcy, którzy uciekają przed wojną

AIP

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo