Doradcy podatkowi wspominają Ewangelię św. Łukasza i...

Doradcy podatkowi wspominają Ewangelię św. Łukasza i przygotowują się do zmian w przepisach

Zdjęcie autora materiału
Janusz Michalczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zygmunt J. Tabisz, przewodniczący małopolskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
1/6
przejdź do galerii

Zygmunt J. Tabisz, przewodniczący małopolskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych ©Fot. Janusz Michalczak

Przedsiębiorcy nie mają wątpliwości, że bez doradcy podatkowego bardzo trudno jest dziś prowadzić firmę. Działalności gospodarczej nie ułatwiają stale zmieniające się przepisy fiskalne. Była o tym mowa w trakcie wigilijnego spotkania w Krakowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, która funkcjonuje w naszym kraju od ponad 21 lat.
Uczestniczący w spotkaniu tym gość z Warszawy - Paweł Trojanek, przewodniczący Zarządu Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, przypomniał w formie anegdotycznej, że Ewangelia św. Łukasza rozpoczyna się od opisu wydarzeń za Kwiryniusza, związanych ze spisem powszechnym w Ziemi Świętej, który podyktowany był planami fiskalnymi.

Wszystko zaczęło się zatem od podatku.

Doradcy podatkowi są w Polsce przedstawicielami zawodu zaufania publicznego. Małopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych zrzesza ich niemal 800. - Głównym zadaniem jakie stoi przed samorządem doradców podatkowych jest przygotowanie się do dużej ilości zmian w prawie podatkowym, które wejdą z życie w nowym roku – powiedział ,,Dziennikowi” Zygmunt J. Tabisz, przewodniczący Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. - Zmiany dotyczą między innymi podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów związanych z eksploatacją samochodów osobowych i leasingu pojazdów. Obejmują również kwestie opodatkowania podatkiem dochodowym majątku nabytego w ramach dziedziczenia - od 1 stycznia inaczej będzie się liczył 5-letni okres zwolnienia podatkowego. Jest tego bardzo, bardzo dużo.

Wieczerzę wigilijną ubarwiły kolędy w wykonaniu chóru Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki ,,Cantata" pod kierownictwem Marty Stós.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Jak napisać dobre CV? Przestrzegaj tych zasad


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo