Dostałeś maila od skarbówki? To może być oszustwo!...

Dostałeś maila od skarbówki? To może być oszustwo! Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami

ak

Gazeta Współczesna

Aktualizacja:

Gazeta Współczesna

Fałszywe maile od skarbówki - Ministerstwo Finansów ostrzega!
1/5
przejdź do galerii

Fałszywe maile od skarbówki - Ministerstwo Finansów ostrzega! ©Pixabay.com

W ostatnich dniach Polacy otrzymują maile w sprawie zeznania podatkowego za 2017 rok. Ministerstwo Finansów ostrzega przed tymi wiadomościami – są fałszywe! Dowiedz się, o co chodzi!

Fałszywe wiadomości od Urzędu Skarbowego


Wiadomości rozsyłane przez oszustów dotyczą korekty zeznania podatkowego 2017. Według ich treści, w dostarczonej dokumentacji występują braki formalne, w związku z czym należy wypełnić dodatkowe formularze, które są załączone do maila.
Mail jest wysyłany rzekomo przez pracownika Izby Administracji Skarbowej, a braki w dokumentacji miała wykazać kontrola przeprowadzona przez fikcyjny „Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie”.Dostałeś podejrzanego maila? Ministerstwo Finansów ostrzega i radzi, co robić!


Ministerstwo Finansów ostrzega przed takimi wiadomościami, przypominając, że mogą one zainfekować komputer szkodliwym oprogramowaniem. Jeśli otrzymasz takiego maila:
  • nie otwieraj go
  • nie odpowiadaj na niego
  • nie pobieraj z niego załączników
  • nie klikaj w umieszczone w nim odnośniki
Oszustw jest coraz więcej - uważaj!


W ostatnich miesiącach coraz częściej słyszy się o podobnych atakach, najczęściej wymierzonych w klientów konkretnych firm. Niektóre z nich mają na celu zainfekowanie komputera (co w przyszłości może przynieść spore straty finansowe!), a inne od razu są nastawione na wyłudzenia pieniędzy. Jeśli otrzymasz jakiegokolwiek maila, którego się nie spodziewałeś, a w którym jesteś nakłaniany do dokonania jakiejś opłaty, pobrania pliku lub kliknięcia w jakiś link, nie reaguj. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z firmą lub instytucją, która rzekomo przesłała ci wiadomość - skorzystaj jednak z numeru telefonu podanego na jej oficjalnej stronie internetowej, a nie w podejrzanym mailu.

Czym jest JPK?

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo