Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dostali na remizy

SYP
POWIAT OLKUSKI. Prawie 120 tys. zł dotacji trafi do trzech gmin powiatu z marszałkowskiego konkursu "Małopolskie Remizy 2011". W ramach tego konkursu władze województwa przekazały 3 mln 583 tys. zł na dofinansowanie 110 inwestycji w remizach OSP w całej Małopolsce.

W remizie OSP w Zarzeczu będzie zabudowana klatka schodowa. Fot. Jacek Sypień

Gmina Bolesław dostała nieco ponad 39 tys. zł na modernizację i rozbudowę remizy OSP w Laskach. - Inwestycja, którą rozpoczynamy jest planowana na trzy lata. Jej koszt jest wstępnie szacowany na 490 tys. zł. Chcemy powiększyć garaż na samochody pożarnicze o cztery kolejne boksy oraz rozbudować salę wielofunkcyjną z obecnych 130 m kw. do 300 m kw. W tegorocznym budżecie gminy mamy zarezerwowane na tę inwestycję 120 tys. zł - mówi Mirosław Wójcik, przewodniczący Rady Gminy Bolesław i zarazem działacz OSP. Jednostka OSP w Laskach jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W minionym roku druhowie z OSP Laski brali udział w 32 akcjach gaśniczych oraz związanych z miejsco- wymi zagrożeniami.

Dotację z programu "Małopolskie remizy" w wysokości 39 tys. 954 zł dostała także gmina Trzyciąż. Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie modernizacji strażnicy OSP w Glanowie. - Planujemy wykonać odwodnienie wokół budynku, wymienić drzwi wejściowe i okna oraz zamontować barierki przy schodach. Do wymiany nadają się także rynny i rury spustowe. Konieczna jest także zmiana sposobu ogrzewania. Zostanie zamontowane nowoczesne i tańsze w eksploatacji ogrzewanie elektryczne. Szacujemy, że cała inwestycja będzie kosztowała około 100 tys. zł - mówi Zbigniew Półtorak z Urzędu Gminy w Trzyciążu. Straż w Glanowie jest jedną z trzech jednostek w gminie, które są wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W ubiegłym roku druhowie z Glanowa wzięli udział w 10 akcjach, w wszystkie 11 jednostek OSP, jakie działają w gminie Trzyciąż, w ubiegłym roku wzięły udział w 85 akcjach. W ostatnich latach władze gminy pozyskiwały środki z tego programu na modernizację remiz w Zadrożu i Jangrocie.

Największą dotację w wysokości 40 tys. zł dostała z programu "Małopolskie remizy" gmina Wolbrom. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację budynku remizy OSP w Zarzeczu, gdzie planuje się między innymi zabudowanie klatki schodowej i wygospodarowanie dodatkowych pomieszczeń. Jednostka w Zarzeczu także jest wpisana do KSRG. W ubiegłym roku strażacy z Zarzecza brali udział w 46 akcjach. Wszystkie 22 jednostki OSP działające w gminie Wolbrom brały w ub. roku udział w 332 akcjach, z czego, aż 233 akcje, to zasługa sześciu straży wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski