Dramatyczne 28 sekund

Zaczęły się mecze ćwierćfinałowe o hokejowy Puchar Stanleya. Źle wystartowało Colorado Avalanche i urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski.

Puchar Stanleya

"Lawiny" przegrały aż 0-5 z Anaheim.**Wolski przebywał na lodzie ponad 14 minut, oddał 4 strzały. Ale podobnie jak koledzy nie zdołał pokonać bramkarza "Kaczorów", Rosjanina Bryzgałowa.
Dramatyczny mecz zobaczyli kibice w Ottawie. Miejscowi Senators, choć 5-krotnie obejmowali prowadzenie z Buffalo, to przegrali po dogrywce 6-7. Gospodarze jeszcze na 10 sekund przed końcem prowadzili 6-5, wtedy wyrównał Connolly, a już w 18 sekundzie dogrywki gola na wagę zwycięstwa zdobył Drury. Zatem 28 sekund miało decydujące znaczenie dla losów meczu.
Fatalnie wystartowała Carolina, bramkarz Brodeur, który niedawno obchodził 34. urodziny, przepuścił aż 6 goli.
(as) **

Wyniki

Konferencja Wschodnia: Ottawa - Buffalo 6-7 (po dogr., stan play-off 0-1), Carolina - New Jersey 6-0 (stan rywalizacji 1-0). Konferencja Zachodnia: Anaheim - Colorado 5-0 (stan play-off 1-0).