Druga bramka Sobiecha, przebudzenie Borussii

(JOT)
Niemcy. Artur Sobiech zdobył dla Han­noveru 2. gola w sezonie oraz 11. w Bundeslidze. Trzy minuty po wejściu na boisko główką posłał piłkę do bramki.

Jego drużyna jednak przegrała w Hamburgu 1:2. Robert Lewandowski zagrał cały mecz i starał się pomóc Bayernowi wygrać na wyjeździe ze Stuttgartem 2:0. Zmarnował jednak dwie okazje strzeleckie, a media uznały go wraz z Mario Goetzem najsłabszymi graczami Bayernu. Dopiero w trzecim meczu rewanżowej rundy Bawarczycy odnotowali pierwsze zwycięstwo.

Borussia Dortmund przebudziła się i odniosła 5. zwycięstwo. Wygrała 3:0 we Fryburgu. Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz (żółta kartka), Jakub Błaszczy­kowski grał od 68 minuty. „Wilki” pokonały Hoffenheim 3:0, u pokonanych Eugen Polanski (żółta kartka) zaliczył 90 minut. Koeln, z Pawłem Olkowskim, zremisowało z Paderborn 0:0.

Wyniki

Schalke – Borussia M. 1:0 (1:0), Barnetta 10; Wol­fsburg – Hoffenheim 3:0 (2:0), Dost 3, De Bruyne 28 i 84; Mainz – Hertha 0:2 (0:2), Hegeler 35 karny, Beerens 42; Freiburg – Borussia D. 0:3 (0:1), Reus 9, Aubameyang 56 i 72; Stuttgart
– Bayern 0:2 (0:1), Robben 41, Alaba 51; Koeln
– Paderborn 0:0; Hamburger – Hannover 2:1 (1:0), Marcelo 26 s., Jansen 50 – Sobiech 66; Wer­der – Bayer 2:1 (2:1), Selke 17, Junuzovic 29 – Cal­hanoglu 43; Augsburg – Eintracht 2:2 (2:1), Klaven 7, Bobadilla 37 – Aigner 45, Meier 78.

1. Bayern 20 49 45–9
2. Wolfsburg 20 41 41–19
3. Schalke 20 34 31–22
4. Augsburg 20 34 28–24
5. Borussia M. 20 33 27–17
6. Bayer 20 32 30–22
7. Hoffenheim 20 26 31–33
8. Werder 20 26 32–41