Druga porażka

PAN
RUGBY. Juvenia przegrała drugi sparing przed powrotem na ligowe boiska. W Myślenicach uległa Budowlanym Lublin 10-20.

Spotkanie na obiektach Dalinu tradycyjnym kopem z połowy boiska rozpoczął burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, który zaprosił drużyny, aby zagrały właśnie w jego mieście. Mecz, choć toczony na sztucznej murawie, gdzie nie ma trybun, cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców i prawdopodobnie na głównym boisku Dalinu Juvenia rozegra tej wiosny jeden z meczów ligowych.

Rywalizacja z liderem I ligi była bardzo zacięta. "Smoki" dominowały w I połowie, ale pierwsze punkty zdobył Głowacki dopiero wówczas, gdy Budowlani objęli prowadzenie 5-0. W II połowie w Jivenii pojawili się zawodnicy z rezerw i wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 10-10, a przyłożenie dla gospodarzy zanotował Siemaszko. Potem dominowali goście, a 5 punktów dla Budowlanych zdobył były gracz Juvenii Jakub Jasiński. (PAN)