Druga wygrana MTS-u

(ŻUK)
I liga piłkarzy ręcznych. Chrzanowianie wykorzystali atut własnego parkietu i pewnie pokonali przeciwnika z Zielonej Góry.

MTS Chrzanów – AZS UZ Zielona Góra 31:25 (17:13)
Bramki: Kirsz 8, M. Skoczylas 6, Cupisz 3, Żydzik 3, Janus 2, Madeja 2, Stroński 2, Budziosz 1, Dęsoł 1, Orlicki 1, Wierzbic 1, Zajdel 1 – Nieradko 8, Kociszewski 5, Jaśkowski 3, Książkiewicz 3, Cenin 2, Zieniewicz 2, Karp 1, Matuszak 1.

Dla chrzanowian był to drugi mecz z rzędu u siebie. Przed tygodniem nie udało się pokonać Olimpii Piekary Śląskie, a teraz dzięki wygranej MTS przesunął się na 9. miejsce w tabeli.

Beniaminek z Zielonej Góry nie był w stanie zagrozić gospodarzom. Tylko pierwsze 5 minut było wyrównane, wtedy to notowaliśmy wynik 3:3. Potem jednak chrzanowianie wzięli się ostro do pracy i szybko objęli prowadzenie 8:3. Najlepszy w ekipie gości Michał Nieradko nie pozwolił jednak, by gospodarze poczuli się zbyt pewnie i po jego bramce zrobiło się tylko 10:9.

Chrzanowianie potrafili jednak wypracować sobie przed przerwą 4-bramkową przewagę, a w II połowie, za sprawą najaktywniejszego w ich szeregach Kamila Kirsza, zyskiwali jeszcze przewagę. W 37 min było 22:15. Sporo było walki, fauli, oba zespoły często grały w osłabieniu. Z tej bitwy zwycięsko wyszli miejscowi, nie pozwalając już zbliżyć się gościom na zbyt mały dystans bramkowy. 6 goli różnicy to była bezpieczna przewaga, by „dowieźć” ją do końca.