Drugi medal Kowalczyk

AS
21-letnia Justyna Kowalczyk z Kasiny Wielkiej zdobyła drugi medal w rozgrywanych w Soldier Hollow (USA) młodzieżowych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Po wygraniu biegu łączonego tym razem była trzecia w sprincie narciarskim.

Młodzieżowe MŚ w narciarstwie w USA

W tej konkurencji Justyna Kowalczyk zdobyła przed rokiem tytuł mistrzyni świata juniorek. W USA spisywała się od początku świetnie, w eliminacjach miała trzeci czas dnia, potem w ćwierćfinale i półfinale (rozgrywanych systemem pucharowym, startują cztery zawodniczki, dwie przechodzą dalej) dwukrotnie była pierwsza na mecie. W finale do ostatnich metrów trwała ostra walka, wygrała Włoszka Kelder 2.56,2 min przed Crawford (Kanada) 2.57,3 i Kowalczyk 2.59,0.
   Kowalczyk ma już w dorobku dwa medale, a przed sobą prawdopodobnie jeszcze jeden bieg - w niedzielę na 15 km ze startu wspólnego. O jej starcie ma zadecydować trener Aleksander Wierietielny.
   Urodzona w Limanowej Kowalczyk zaczynała karierę w klubie Maraton Mszana Dolna pod okiem Stanisława Mrowca. - Od najmłodszych lat zdradzała wielki talent, była niezwykle pracowita, nie zdarzyło się jej opuszczać treningów - mówi trener Mrowiec. W tym sezonie startowała kilkakrotnie w PŚ; najwyżej była na 15. miejscu w biegu na 10 km klasykiem w Nowym Meste w Czechach.
   W USA w sprincie męskim dobrze spisał się Maciej Kreczmer, który startował w finale "B", był w nim trzeci, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Wygrał Goldsack (Kanada). (AS)