Drugi medal

BD
W kolejnym dniu rywalizacji na pływalni, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, zdobył srebrny medal. Dystans 50 metrów delfinem pokonał w czasie 25,74 sekund. Zdaniem sędziów celownikowych to tarnowianin dotknął pierwszy brzegu, jednak nie zadziałała właściwa tablica elektroniczna i Maćkowi pozostało stanąć tylko na drugim stopniu podium. W stolicy Wielkopolski Kacer wygrał finał B na 200 metrów. Jego czas to 2.10.22 min.

Informowaliśmy już o brązowym medalu, jaki podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył Maciej Kacer. W Poznaniu pływak Unii Tarnów zajął 3 miejsce na 100 metrów delfinem.